Tirana
light rain
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
88 %
0.5kmh
75 %
Die
25 °
Hën
25 °
Mar
30 °
Mër
31 °
Enj
29 °
E diel, 24 Shtator, 2023

TAG

arabia saudite

Lajm i MIRË: Arabia Saudite liberalizon vizat turistike për shqiptarët

Arabia Saudite liberalizon vizat turistike për shqiptarët. Lajmi i mirë është konfirmuar nga ministria e Jashtme, e cila bën të ditur se tashmë të...

Udhëheqësi i Emirateve të Bashkuara Arabe emëron djalin e tij si Princin e Kurorës, Rama e përshëndet: Urime!

Kryeministri Edi Rama ka uruar udhëheqësin e Emirateve të Bashkuara Arabe, Sheikh Mohammed bin Zayed Al Nahyan, i cili ka caktuar djalin e tij...

Rikthyen marrëdhëniet diplomatike, Arabia Saudite thotë se shumë shpejt do të investojë në Iran

Ministri i Financave të Arabisë Saudite, Mohammed Al-Jadaan, tha se investimet saudite në Iran mund të ndodhin “shumë shpejt”, pasi dy vendet arritën marrëveshje...

“Përfitim nga lufta”, gjigandi shtetëror i naftës i Arabisë Saudite fitim rekord prej 161 miliardë dollarësh

Gjigandi saudit i naftës Aramco ka njoftuar një fitim rekord prej 161.1 miliardë dollarësh (134 miliardë £) për vitin 2022, i ndihmuar nga rritja...

Irani dhe Arabia Saudite rivendosën marrëdhëniet diplomatike pas 7 vitesh tensione, SHBA skeptike: Do ta shohim sa do të respektohet

Shtetet e Bashkuara mirëpritën marrëveshjen e ndërmjetësuar nga Kina, për rivendosjen e raporteve diplomatike midis Iranit dhe Arabisë Saudite, por shprehën dyshime nëse Teherani...

Pas shtatë vitesh armiqësi, Irani dhe Arabia Saudite rivendosin marrëdhëniet diplomatike

Irani dhe Arabia Saudite janë pajtuar për të rivendosur raportet pas shtatë vjetësh armiqësi, që ka kërcënuar stabilitetin dhe sigurinë në Gjirin Persik dhe...

Qeveria Shqiptare firmos marrëveshjen e rëndësishme me Arabinë Saudite

Qeveria shqiptare njofton se ka firmosur një marrëveshje të rëndësishme me Qeverinë e Mbretërisë së Arabisë Saudite. Ajo bën fjalë për luftën kundër krimit,...

 Vizita në Emiratet e Bashkuara Arabe, dhuratat që Rama i bëri presidentit Zayed

Kryeministri Edi Rama ndodhet në një  vizitë zyrtare në  Emiratet e Bashkuara Arabe. Gjatë vizitës atje, Rama është pritur nga  presidenti Sheikh Mohamed bin...

Shqipëria në fushë me Arabinë Saudite, ja kur do të luhet ndeshja

Kombëtarja shqiptare do të luajë një miqësore me Arabinë Saudite më 26 tetor 2022. Departamenti i Komunikimit në FSHF bën me dije se është...

Dy vajza që puthen, Arabia Saudite i kërkon Netflix të fshijë filmin: Shkel vlerat islamike

Shtetet Arabe Saudite i kanë kërkuar që Netflix të heqë të gjithë përmbajtjen që konsiderohet se shkel vlerat dhe parimet islame dhe shoqërore. Televizioni shtetëror...

Lajmet e fundit