Tirana
broken clouds
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
51 %
3.6kmh
75 %
Enj
30 °
Pre
34 °
Sht
34 °
Die
23 °
Hën
25 °
E enjte, 21 Shtator, 2023

TAG

apel

Reshjet e shiut dhe dallgët e mëdha, Policia Kufitare e Vlorës apel turistëve

Policia Kufitare ka dalë me një njoftim zyrtar nisur nga ndryshimet e motit përgjatë kësaj fundjave, ku pritet përkeqësimi i motit dhe rritje e...

Muaji i shenjtë i Ramazanit, Dashnor Sula apel deputetëve në Kuvend: Këto ditë mos i ndyeni duart, do bënit nder

Deputeti i Partisë Demokratike, Dashnor Sula e ka nisur fjalën e tij në Kuvend me një urim për të gjithë besimtarët myslimanë dhe qytetarët...

Ish-zyrtarja kërkon lirinë, hidhet shorti në Apel, ja kush gjyqtare do të vendosë për Alda Klosin

Ish-zyrtarja e Kryeministrisë, Alda Klosi pak ditë më parë kërkoi lirinë në Gjykatën e Apelit. Ditën e sotme është hedhur shorti, i cili ka vendosur...

Nën akuzë për pastrim parash, Alda Klosi kërkon lirinë në Apel: Kam dy fëmijë të mitur, duhet të kujdesem për nënën e verbër

Ish-zyrtarja e Kryeministrisë, Alda Klosi ka kërkuar lirinë në Gjykatën e Apelit. Klosi nëpërmjet avokatit të saj, Ilirjan Muho ka dorëzuar sot ankimin në Shkallën...

IKSHPK apelon qytetarët të jenë të kujdesshëm me ujin e pijshëm

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK), rekomandoi qytetarët që të vlojnë ujin para se ta konsumojnë ose të shfrytëzojnë burime të sigurta...

“Mos udhëtoni më shpejt se jeta”, Policia Rrugore apel shoferëve

Policia e Shtetit ka dalë me një mesazh për drejtuesit e mjeteve në ditën e dytë të janarit. Në njoftim uniformat blu bëjnë apel shoferëve...

Spitalet po mbesin pa gjak, ulet numri i dhuruesve, Kryqi i Kuq apel

Kryqi i Kuq Shqiptar ka ngritur shqetësimin për rënien e dhuruesve vullnetarë të gjakut. Ka qenë Sekretari i përgjithshëm, Artur Katusi, ai i cili është...

Aktori Anastas Nika në gjendje të rëndë shëndetësore, familjarët apel për ndihmë: Po përkeqësohet, kurimi kushton 12.000 euro

Aktori Anastas Nika është në gjendje të rëndë shëndetësore dhe ka nevojë për kurim të menjëhershëm. Lajmi është bërë me dije nga vetë djali i...

Sot gjyqi për “Babalen”, “fati” i Ervin Salianjit në Apel

Sot do të mbahet gjyqi për deputetin e PD Ervin Salianji për çështjen “Babale”. Bëhet me dije se seanca do të nisë në orën 14.00,...

Flutura Açka i del në mbrojtje ish-kryeministrit, apel deputetëve: Boll ia ndollët vdekjen Sali Berishës, jeni të detyruar ta respektoni

Deputetja e Partisë Demokratike, Flutura Açka,  i ka kërkuar kolegëve të saj në Kuvend që të mos i ndjellin më vdekjen ish kryeministrit Sali...

Lajmet e fundit