Tirana
light rain
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
88 %
0.5kmh
75 %
Die
25 °
Hën
25 °
Mar
30 °
Mër
31 °
Enj
29 °
E diel, 24 Shtator, 2023

TAG

ankimim

Safet Gjici ankimon vendimin, kërkon të dalë nga qelia

Ish-kryebashkiaku i Kukësit, Safet Gjici ka ankimuar në Gjykatën e Posaçme të Apelit vendimin për të qëndruar në qeli. Shkalla e Parë ka vendosur...

KAS vendos rinumërimin e votave në Belsh, fitues u shpall kryebashkiaku Arif Tafani i PS

Komisioni i Ankesave dhe Sanksioneve ka vendosur këtë të hënë që votat për Bashkinë e Belshit të rinumërohen. Pas ankesave të opozitës, kërkesa është...

Lëvizja e Legalitetit dorëzon dy ankimime në KQZ: Të rinumërohen votat në Dibër dhe në Tiranë

Partia Lëvizja e Legalitetit ka dorëzuar në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve dy kërkesa ankimore për rinumërim të votave në disa qendra votimi në Dibër...

Kolegji rrëzon ankimimin e PD, Qerim Ismailaj zyrtarisht në garë për zgjedhjet e 14 majit

Kolegji Zgjedhor ka rrëzuar ankimimin e Partisë Demokratike për mosregjistrimin  e kandidatit të PS për Bashkinë e Mallakastrës, Qerim Ismailaj. Ky vendim konfirmon zyrtarisht kandidimin...

PD kërkoi çregjistrimin e kandidatit të PS për Bashkinë Mallakastër, KAS nuk merr në shqyrtim kërkesën

Komisioni i Ankimimeve dhe Sanksioneve ka rrëzuar kërkesën e bërë nga Partia Demokratike për çregjistrimin e kandidatit të Partisë Socialiste për bashkinë Mallakastër, Qerim...

Ankimimi i Alibeajt kundër regjistrimit të koalicionit “Bashkë Fitojmë”, Apeli merr vendim nesër

Gjykata Administrative e Apelit do të vendosë nesër, më 30 mars lidhur me padinë e depozituar nga PD e Enkelejd Alibeajt, kundër regjistrimit të koalicionit...

Kolegji Zgjedhor rrëzon ankimimin e Berishës, kërkoi çregjistrimin e PD-së me kryetar Alibeajn

Kolegji Zgjedhor ka rrëzuar ankimimin e Sali Berishës për çregjistrimin nga zgjedhjet lokale të Partisë Demokratike, me kryetar të komanduar Enkelejd Alibeajn. “Në bazë të...

Regjistrimi i koalicionit Berisha-Meta, Alibeaj kundër e ankimon në KAS

Partia Demokratike e udhëhequr nga kryetari i komanduar Enkelejd Alibeaj ka debozituar ditën e sotme në Komisionin e Ankimeve dhe Sanksioneve kërkesë për çregjistrimin...

Hidhet shorti, caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Berishës

Ledio Braho, do të jetë relatori për ankimimin e grupi të Sali Berishës. Pak më parë në Komisionin e Ankimimeve dhe Sanksioneve u hodh...

Arben Ahmetaj çon në gjykatë kontrollin e shtëpive: I paligjshëm, është cënuar liria e bashkëjetueses dhe komunikimet private (DOKUMENTI)

Ish-ministri i Financave dhe aktualisht deputet i PS, Arben Ahmetaj ka ankimuar në Gjykatën e Posaçme kontrollin e kryer në shtëpitë e ish-gruas dhe...

Lajmet e fundit