Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
33 %
3.1kmh
0 %
Enj
29 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
29 °
E enjte, 28 Shtator, 2023

TAG

angli

U kapën në “shtëpi bari”, burg për 3 shqiptarët në Angli (EMRAT-FOTO)

Agron Aruçi, Bedri Elezi dhe Fabjol Muçaj janë tre shqiptarët të cilët janë dënuar me 6 vite burg pasi u kapën në një fermë...

U kapën mat duke kultivuar kanabis me vlerë 700 mijë paund, dënohen 2 shqiptarë në Angli

Dy shqiptarë janë dënuar për pjesëmarrjen e tyre në një operacion të rritjes së kanabisit me vlerë afro 700,000 £ në Angli. Policia bëri me...

Goditet grupi kriminal në Londër, tre shqiptarë të arrestuar dhe 225 mijë paund kokainë e gjetur (EMRAT)

Policia ka shkatërruar një grup të trafikimit të drogës në Angli ku janë arrestuar tetë persona mes tyre dhe shqiptarë. Në kuadër të një operacioni...

Për herë të parë një femër, 25-vjeçarja shqiptare arrestohet në Angli për t’u ekstraduar në Shqipëri (EMRI)

Një vajzë shqiptare është arrestuar në Angli për qëllime ekstradimi nga drejtësia shqiptare, duke u bërë femra e parë që vihet në pranga në...

Punuan si bukëpjekës dhe ndërtim pastaj përfunduan në “shtëpi bari”, burg për 2 shqiptarët në Angli (EMRAT)

Dy shqiptarë, Amarild Nezha dhe Gridi Fatia janë arrestuar në Angli janë dënuar me nga dy vite burg pasi u kapën në një fermë...

“Ahmetaj nuk ndodhet në Angli”, analisti: Biznesmenë në arrati vijojnë të marrin tendera

Analisti i Arjan Curri ka folur për hetimet e SPAK sa i përket inceneratorëve, por dhe koncesionit të sterilizimit. Ai sa i përket çështjes së inceneratorit...

U arratis nga burgu në Londër, arrestohet pas tre ditësh 21 vjeçari i dyshuar për terrorizëm

Oficerët nga Policia Metropolitane e Londrës kanë lokalizuar dhe arrestuar Daniel Khalife, duke shënuar fundin e një gjuetie tre-ditore për të dyshuarin për terrorizëm...

Shqiptarët në Britaninë e Madhe, 26% e tyre nuk praktikojnë asnjë fe

Në regjistrimin e popullsinë (censusin) e bërë në Britaninë e Madhe, në lidhje me besimin që praktikojnë qytetarët, rezulton se prej rreth 68 mijë...

Policia i gjeti 5 shqiptarë në kamion, burg për trafikantin anglez

Një 35-vjeçar britanik, Christophet Hennigan është dënuar me burg në Angli pasi pesë shtetas shqiptarë iu gjetën të fshehur në pjesën e pasme të...

Mbytet varka me emigrantë në Kanalin Anglez

Një person ka vdekur dhe gjashtë të tjerë thuhet se janë në gjendje të rëndë pasi një varkë me emigrantë u mbyt në Kanalin...

Lajmet e fundit