Tirana
broken clouds
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
30 %
4.1kmh
75 %
Mër
29 °
Enj
29 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
29 °
E mërkurë, 27 Shtator, 2023

TAG

Andrej Plenkovic

Kryeministri i Kroacisë: Nëse Putin shkel në vendin tonë, do e arrestojmë

Kryeministri i Kroacisë, Andrej Plenkoviç është shprehur se nëse presidenti rus, Vladimir Putin do të shkelë në Kroaci, do të arrestohet. Ai tha se do...

Presidenti Begaj pret në takim kryeministrin kroat Andrej Plenković: Vlerësova mbështetjen e Kroacisë në procesin e zgjerimit

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj, priti sot Kryeministrin e Republikës së Kroacisë, Andrej Plenković, i cili ndodhet në Tiranë për të marrë pjesë në...

Kryeministri kroat: Mbështesim Ukrainën, edhe ne kemi qenë viktima të agresionit serb

Kroacia e ka mbështetur Ukrainën dhe ka dënuar agresionin e Rusisë, pasi dhe vetë ka qenë viktimë e agresionit serb në vitet 1990, tha...

Kryeministri kroat flet pas vizitës në spital: Do të mbulojmë të gjitha shpenzimet për të lënduarit e aksidentit

Kryeministri kroat Andrej Plenkoviç ka bërë të ditur se gjendja e të lënduarve nga aksidenti tragjik në Kroaci është e qëndrueshme ndërsa ata tashmë...

Qielli ‘gri’ për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, kryeministri kroat: Ishte momenti më i mirë për të thënë ‘PO’

‘’Sa i përket zgjerimit, ne kemi mbrojtur qartë dhe me zë hapjen e negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë. Për shkak të...

Takimi me kryeministrin kroat, Rama diskuton për çështjen e Ballist Morinës

Kryeministri shqiptar Edi Rama ditën e sotme gjatë punimve në forumin ekonomik të Davosit është takuar edhe me homologun e tij Andrej Plenkovic. ...

Gjenerali vrau veten në Gjykatën e Hagës, reagon kryeministri kroat

Gjesti që bëri ditën e sotme gjenerali kroat Slobodan Parljak ka sjell reagime në të gjithë botën. Shumë e kanë konsideruar...

Lajmet e fundit