Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
1kmh
0 %
Enj
29 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
30 °
E enjte, 28 Shtator, 2023

TAG

ambasadori rus

Debate në OKB/ Ambasadori rus i indinjuar nga pjesëmarrja e Zelensky-t, Rama i propozon: Ju ndaloni luftën dhe presidenti ukrainas nuk merr fjalën

Kryeministri Edi Rama ka hapur diskutimin në Nivelin e Hapur mes përfaqësuesve të shteteve anëtare në Këshillin e Sigurimit nga selia e OKB-së në...

Tentativa për të rekrutuar ambasadorin rus në Hagë, Moska thërret diplomatin holandez

Rusia ka thirrur ambasadorin holandez në Moskë, Gilles Beschoor Plug, për atë që thotë se ishte një përpjekje e shërbimeve të huaja të inteligjencës...

Ambasadori shqiptar Ferit Hoxha i “vë kufirin te thana” ambasadorit rus: S’ka krahasim situata juaj me Kosovën, mos e përmendni!

Ambasadori i Shqipërisë në Këshillin e Sigurimit në Kombet e Bashkuara, Ferit Hoxha, është bërë popullor këto dy ditë në gjithë komunitetin e gjerë...

Ambasadori rus në Berlin: Gjermania e kaloi “vijën e kuqe” kur furnzoi Ukrainën me armë

Ambasadori rus në Berlin, Sergey Nechayev, ka kritikuar Gjermaninë për mbështetjen që i ka ofruar Ukrainës,  që prej pushtimit  rus në 24 shkurt të...

“Faji i Bashkimit Europian”, ambasadori i Rusisë në Beograd: Nëse ka gjakderdhje, Serbia do përgjigjet në mënyrë…

Ambasadori i Rusisë në Beograd, Aleksandar Bocan-Harchenko akuzon Perëndimin për situatën e krijuar në veri të Kosovës si dhe kërcënon me përgjigje në rast...

Ambasadori rus në OKB: Trupat tanë po përparojnë në rajonin e Donbasit

Ambasadori rus në OKB, Vassily Nebenzia, ka deklaruar se trupat ruse po përparojnë në rajonin lindor të Donbasit. Në një deklaratë për shtyp, ai hodhi...

Ambasadori rus në Britani i sigurt: Rusia nuk do të përdorë armë bërthamore…

Ambasadori rus në Britani, Andrei Kelin i tha BBC-së se nuk beson se vendi i tij do të përdorë armë taktike bërthamore në luftën kundër...

Ambasadori rus në Poloni sulmohet me bojë të kuqe, po nderonte ushtarët e Bashkimit Sovjetik

Ambasadori rus Sergey Andreev, është sulmuar në Poloni me bojë të kuqe, takse nderonte ushtarët e Bashkimit Sovjetik të vrarë gjatë Luftës së Dytë...

“Të largohet ambasadori rus”, Balla i përgjigjet kërkesës së Berishës: Propozim i pavlerë nga një politikan që i ka mbaruar koha, për mua ai...

Kreu i Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla i ka kthyer përgjigje Sali Berishës, pasi ky i fundit kërkoi që të largohet ambasadori rus...

Ambasadori rus: Nuk na bëhet vonë për sanksionet e perëndimit!

Ambasadori rus në Suedi, Viktor Tatarintsev ka deklaruar se Rusia nuk shqetësohet fare për sanksionet e perëndimit në rast pushtimi të Ukrainës. Tatarintsev tha se...

Lajmet e fundit