Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
94 %
1.5kmh
0 %
Pre
28 °
Sht
28 °
Die
29 °
Hën
29 °
Mar
29 °
E premte, 29 Shtator, 2023

TAG

Ambasada e shba

Ambasada e SHBA kujton ditën e shenjtërimit të Nënë Terezës

Selia diplomatike në Tiranë kujton sot, më 5 shtator, shenjtërimin e misionares shqiptare Nënë Tereza. Në këtë ditë, shtatë vite më parë botës ju...

Shkatërruesi amerikan i raketave mbërrin në Durrës

Anija USS Ramage, shkatërruesi i raketave të komanduara i klasit Arleigh Burke USS Ramage (DDG 61) – pjesë e Carrier Strike Group (CSG) 12,...

Ambasada e SHBA i uron mirëseardhjen Bill Clinton: Moment i rëndësishëm për miqësinë mes dy vendeve

Ambasada amerikane në Tiranë ka reaguar për ardhjen e ish-presidentit Bill Clinton,  duke ndarë një të pritjes së tij nga kryeministri Edi Rama në...

Një vend ballkanik pjesë e MFO-së, Ambasada e SHBA uron Policinë Ushtarake Shqiptare

Ambasada e SHBA në Tiranë, ka uruar Shqipërinë për vendosjen e Njësisë së saj të Policisë Ushtarake në Forcën Shumëkombëshe të Vëzhguesve (MFO). Ky...

Yuri Kim mbyll misionin në Shqipëri, ambasadori i ri me avion nga Brukseli drejt Tiranës

Diplomatja e lartë amerikane Yuri Kim ka mbyllur misionin e saj në Shqipëri. Ambasadorja e SHBA është nderuar me Yllin e Madh të Mirënjohjes...

Yuri Kim mesazh para largimit: Faleminderit! Mijëra shqiptarë më pritën me bukë, kripë e zemër të hapur (Video)

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim ka postuar sot mesazhin e fundit drejtuar shqiptarëve, përpara se të largohet nga kjo detyrë. Ambasadorja Kim thotë...

Stafi i ambasadës së SHBA në Tiranë i jep lamtumirën ambasadores Yuri Kim

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në Tiranë, Yuri Kim largohet nga Shqipëria teksa komuniteti i selisë amerikane është mbledhur për t’i dhënë lamtumirën. Përmes një...

Ambasada e SHBA kujton vizitën historike të presidentit George W Bush në Shqipëri

Ambasada amerikane në Tiranë kujton përmes disa pamjeve vizitën historike të presidentit George W Bush dhe bashkëshortes së tij, 16 vite më parë në...

Pas Tropojës dhe Shkodrës, ambasadorja Kim ndalet në Skrapar për turin e saj të lamtumirës

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim ka vizituar sot Skraparin dhe Libohovën, në kuadër të turit të lamtumirës teksa pritet të largohet nga...

SHBA kritikon autoritetet në veri të Kosovës: Të ndalen menjëhere veprimet!

Ambasada e SHBA-së në Prishtinë ka kritikuar veprimet e ndërmarra nga autoritetet kosovare për futjen e kryetarëve të rinj në objektet e Komunave. Ambasadori amerikan...

Lajmet e fundit