Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
52 %
3.6kmh
0 %
Mar
28 °
Mër
28 °
Enj
27 °
Pre
27 °
Sht
20 °
E martë, 3 Tetor, 2023

TAG

ambasada amerikane

Ambasada e SHBA kujton tre shqiptarët që vdiqën në sulmet e 11 shtatorit

Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe gjithë bota kujtojnë sot sulmet terroriste të 11 Shtatorit 2001, në zemër të vendit lider të demokracisë dhe...

Ambasada Amerikane thirrje gjyqtarëve dhe prokurorëve: I shërbeni drejtësisë shqiptare duke aplikuar në KLGJ dhe KLP!

Ambasada e SHBA në Tiranë, u bën thirrje gjithë magjistratëve që të aplikojnë për vendet vakante në Këshillin e Lartë Gjyqësor dhe në Këshillin...

Presidenti Bush surprizon studentët shqiptarë në Amerikë, fotografinë ia dërgon vetë Ambasadës në Tiranë

Një fotografi e veçantë dhe një surprizë që do të jetë e paharruar për studentët shqiptarë, të Shqipërisë dhe Kosovës, në Amerikë. E tillë...

Ambasada Amerikane ndizet me ngjyrat e krenarisë: Të gjithë individët LGBTQI+ janë të lirë dhe kanë të drejtë të jetojnë me respekt

Në kuadër të Ditës Ndërkombëtare Kundër Homofobisë, Transfobisë dhe Bifobisë, Ambasada Amerikane në vendin tonë është veshur me ngjyrat e krenarisë. Përmes një postimi në...

Ambasada amerikane “lodhet” me këshilla për Millorad Dodik: Nuk do qëndrojmë duarkryq nëse ndez konflikt në Bosnje

Ambasada amerikane në Sarajevë ka reaguar ndaj deklaratave të presidentit të Republikës Srpska, Milorad Dodik për shkëputje nga Bosnja dhe Hercegovina. Pas këshillave të...

Protesta e PD, Ambasada Amerikane del me një thirrje për qytetarët e saj

Ambasada Amerikane në Shqipëri ka dalë me një thirrje për qytetarët e saj lidhur me protestën e cila pritet të mbahet në orën 12:00...

“Ka potencialin të përhapet”, Berisha sërish protestë para Parlamentit, Ambasada e SHBA-së apel shtetasve të saj

Ambasada Amerikane në Tiranë, ka apeluar sërish shtetasit e saj të kenë kujdes gjatë protestës e cila do të mbahet në orën 17:00 nga...

Ambasada mesazh shtetasve amerikanë: Shmangni tubimet e mëdha, situata mund të ndryshojë shpejt

Ambasada Amerikane në Tiranë u ka bërë thirrje shtetasve të saj që të shmangin tubimet e mëdha, për protestën që do të zhvillohet sot...

Ambasada amerikane e bën të qartë: Pavarësia e Kosovës është fakt! Mbështesim rrugën evropiane të saj

Ambasada amerikane në Prishtinë thotë se qëllimi i Shteteve të Bashkuara është që të mbështesë Kosovën që të bëhet pjesë e strukturave evropiane dhe...

Stafi i Ambasadës Amerikane në Tiranë kujton 11 Shtatorin, flamuri ulet në gjysmështizë

Sot bëhen 21 vite nga sulmi terrorist i 11 Shtatorit mbi Qendrën Tregtare Botërore në Nju Jork. 2,977 persona humbën jetën nga përplasja e avionëve...

Lajmet e fundit