Tirana
light rain
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
4.6kmh
40 %
Hën
19 °
Mar
30 °
Mër
31 °
Enj
29 °
Pre
29 °
E hënë, 25 Shtator, 2023

TAG

Alfred Peza

“Furtuna” në RTSH, PD-ja denoncon shkarkimet e Alfred Pezës: Drejtori “model” që merret me kamerat e përgjimit dhe skaletat e lajmeve

Me marrjen e detyrës së re si Drejtor i RTSH, Alfred Peza nisi shkarkimet furtunë në këtë institucion duke nisur nga gazetarë, operatorë dhe...

Federata Europiane e Gazetarëve e alarmuar nga shkarkimet e Alfred Pezës në RTSH

Sekretari i Përgjithshëm i Federatës Europiane të Gazetarëve, Ricardo Gutierrez, ka raguar lidhur me shkakrimet e njëpasnjëshme të bëra në RTSH, pas marrjes së...

Ina Zhupa citon ligjin: Alfred Peza, kapje politike e RTSH! Ka qenë deputet në legjislaturën e kaluar

Deputetja demokrate Ina Zhupa e quan kapje politike të Radio Televizionit Shqiptar emërimin e Alfred Pezës në postin e drejtorit të Përgjithshëm. Duke cituar...

Ish-deputeti socialist, Alfred Peza zgjidhet drejtor i përgjithshëm i Radio Televizionit Shqiptar

Gazetari Alfred Peza është zgjedhur Drejtor i Përgjithshëm i Radio Televizionit Shqiptar. Në këtë post ishin në garë 4 kandidatë, Alfred Peza, Laureta Roshi, Enri...

 Alfred Peza, drejtor i “Panorama” denoncon aksionin te “Prestige”: Ja këtë quan maxhoranca sukses të turizmit, nuk sollën asnjë lajmërim për prishjet (E PLOTE)

Drejtori i “Panorama Group”, Alfred Peza u gjend mëngjesin e sotëm në resortin “Presige” në Golem, në pronësi të zotit Irfan Hysenbelliu, njëkohëshsit pronar...

“E kishte resortin si shtëpinë e tij, vinte më shpesh se pronari”, Alfred Peza: Ku është sot Taulant Balla, pse hesht?

Bashkëpuntori i sipërmarrësit Irfan Hysenbelliut, Alfred Peza, në një komunikim për mediat është shprehur se ndërhyrja e IKMT në “Prestige Resort” është e paligjshme. Ai...

Alfred Peza: Pse e mbyllën, pasi SHBA dhe BE mbështetën “Ballkanin e Hapur”

Nga Alfred Peza (Sekretar për Mediat në Partinë Socialiste) E kanë mbyllur jo vetëm gojën, por edhe sytë tani që edhe SHBA edhe BE, folën...

Alfred Peza: Edi Rama pas 8 vitesh vijon pa u ndalur në të katër anët e Shqipërisë për të promovuar modele pozitive, ky është...

Nga Alfred Peza Edi Rama kishte premtuar që në fushatën elektorale të zgjedhjeve të 23 Qershorit 2013, që e riktheu PS në pushtet, se nuk...

Alfred Peza: Të korruptuarit dhe PD janë të shqetësuar nga aksionet e SPAK

Sekretari për mediat në Partinë Socialiste, Alfred Peza thotë se dy janë kategoritë e atyre që shqetësohen nga aksionet e fundit të SPAK. Sipas Pezës...

Paralajmërimi i Alfred Pezës: Në javët në vazhdim do të ketë “non grata” të tjera në Shqipëri, jo vetëm nga politika

Analisti Alfred Peza ka bërë një paralajmërim të fortë mbrëmjen e sotme, pasi u shpreh se pas Berishës, në javët në vazhdim do të...

Lajmet e fundit