Tirana
scattered clouds
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
45 %
3.6kmh
40 %
Enj
28 °
Pre
34 °
Sht
34 °
Die
23 °
Hën
25 °
E enjte, 21 Shtator, 2023

TAG

Alexander Van der Bellen

Priti në Tiranë presidentin austriak, Begaj: Vendi i tij, një partner dhe mik historik i Shqipërisë

Presidenti Bajram Begaj, thotë se vizita e homologut austriak Alexander Van der Bellen, sot në Tiranës, është një tregues i marrëdhënieve të shkëlqyera midis...

Presidenti i Austrisë vizitë dy ditore në Tiranë, takim me Begajn dhe përfaqësues të biznesit austriak

President i Austrisë Alexander Van der Bellen me ftesë të presidentit Bajram Begaj do të zhvillojë një vizitë zyrtare në Tiranë. Vizita do të zhvillohet...

Kërcënohet me vdekje kandidati për president të Austrisë

Fushata e zgjedhjeve për president të Austrisë po bëhet gjithnjë e më e ashpër. Kandidati i pavarur për president në Austri,...

Kandidati proeuropian fiton zgjedhjet presidenciale në Austri

Ish-lideri i të gjelbërve, njëkohësisht kandidati i pavarur, Alexander Van der Bellen fitoi sot zgjedhjet presidenciale në Austri me 50,3 për qind të votave,...

Lajmet e fundit