Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
82 %
1.5kmh
0 %
Sht
34 °
Die
25 °
Hën
27 °
Mar
32 °
Mër
29 °
E shtunë, 23 Shtator, 2023

TAG

alergji

Ishte alergjike ndaj qumështit, dentistja vdes pasi konsumoi një sanduiç

Me profesion ndihmës-dentiste, Celia Marsh, e cila vuante nga një alergji e rëndë ndaj qumështit, vdiq pasi hëngri një sanduiç me perime. Gruaja konsumoi sanduiçin...

Brataj publikon studimin e fundit: Personat me alergji mund të imunizohen, kush duhet të tregojë kujdes

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka sqaruar të gjithë qytetarët që vuajnë nga alergjitë dhe që duan të bëjnë vaksinën. Me anë të një...

Shqiptarët ngatërrojnë Covidin me alergjinë, mjekja thirrje qytetarëve: Ju duhet të…

Doktoresha alergologe-imunologe, Maria Zoto ka treguar se simptomat e alergjisë mund të ngatërrohen dhe me simptomat e Covid-19. Zoto rrëfen se kanë qenë të shumta ato...

Rama e tregon për herë të parë: Vuaj nga një alergji, nëse do më kapte COVID do isha në rrezik shumë të madh, ja...

Kryeministri Edi Rama ka treguar se që i vogël vuan nga një alergji, ndërsa tha se do të ishte në rrezik për jetën nëse...

E pazakontë në Prishtinë, votat e ardhura nga Serbia u shkaktojnë alergji numëruesve

Një episod i pazakontë ka ndodhur këtë paradite në Prishtinë. Në Qendrën e verifikimit të votave është ndërprerë procesi i verifikimit...

Alergjia nga macet, mjekësia prodhon vaksinën e përshtatshme për të qëndruar me to

Megjithatë, vaksina ende nuk është hedhur në treg.

Lajmet e fundit