Tirana
scattered clouds
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
45 %
3.6kmh
40 %
Enj
28 °
Pre
34 °
Sht
34 °
Die
23 °
Hën
25 °
E enjte, 21 Shtator, 2023

TAG

aleance

KQZ regjistron partinë “Lëvizja Bashkë” për 14 majin, refuzon koalicionin “Aleanca”

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka rezgjistruar ditën e sotme zyrtarisht si parti politike për zgjedhjet e 14 majit, “Lëvizjen Bashkë”. “Vendosim regjistrimin e Lëvizjes...

Finlanda dhe Suedia me sytë nga Turqia e Hungaria, shpresojnë të ratifikojnë sa më shpejt anëtarësimin në NATO

Udhëheqësit e Finlandës dhe Suedisë, kanë shprehur besimin e tyre se Turqia dhe Hungaria do të ratifikojnë aplikimet e tyre për anëtarësim në NATO...

A do të kemi një aleancë LSI-Berisha? Ja si përgjigjet Kryemadhi

Kryetarja e Lëvizjes Soclaiste për Integrim, Monika Kryemadhi, e pyetur në lidhje me një aleancë me ish-kryeministrin, Sali Berisha, ka refuzuar të japë një...

Rama pas kafes, qetë-qetë në këmbë me Ruçin, Ahmetajn dhe Braçen shkojnë te Meta

Kryeministri Edi Rama, i shoqëruar nga kreu i Grupit Parlamentar Socialist, Gramoz Ruçi, ministri i ri i Financave Arben Ahmetaj dhe deputeti Erion Braçe,...

Lajmet e fundit