Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
33 %
3.1kmh
0 %
Enj
29 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
29 °
E enjte, 28 Shtator, 2023

TAG

Aleanca per Mbrojtjen e Teatrit

‘Po rrethohet trualli i Teatrit’, Aleanca thirrje urgjente për protestë: Të mblidhemi te pedonalja

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrin ka thirrur sërish për protestë pasditen e sotme, në orën 19:30 tek sheshi para pedonales në Tiranë. ...

Protesta për Teatrin/ Mbërrin autoboti me ujë për shpërndarjen e turmave

Teksa afrohet ora për protestën, Kryeministria është blinduar. Në dyert e kryeministrisë është vendosur një shtresë e blinduar. Sakaq, ka mbërritur...

Aleanca për mbrojtjen e teatrit gati 2 padi për SPAK, akuzojnë ministrin për ‘Vrasje të mbetur në tentativë’

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit do të ngrejë 2 padi në SPAK, ku palët e akuzuara do të jenë 2 ministra, drejtorin e Teatrit...

PRISHJA E GODINËS/ Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit padi në Prokurori për tre zyrtarë të Institutit të Ndërtimit

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka ngritur një padi në Prokurorinë e Tiranës për tre zyrtarë të Institutit të Ndërtimit. AMT...

Plas sherri brenda aktivistëve të Aleancës për Teatrin, regjisori i njohur pyet pedagogun: A i ke thënë Pano Sokos…

Vazhdon përçarja mes aktivistëve të Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit me njëri-tjetrin. Kësaj rradhe regjisori Kastriot Çipi është ‘përplasur’ me pedagogun dhe aktivistin Ervin...

Civilët tentuan ta merrnin me forcë nga makina, degjeneron fjalori i aktivistëve të Teatrit pas ndalimit të policisë: Ju q** motrat

Para pak minutash përpara Torre Drinit disa aktivistë të Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit janë përplasur me efektivë të policisë të cilët kanë tentuar...

Shembja e godinës, Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit merr vendimin e papritur

Alenca për Mbrojtjen e Teatrit ka vendosur çeljen e një llogarie bankare për përballimin e shpenzimeve për energjinë elektrike dhe organizimin e Festivalit për...

Drejtori i Teatrit Kombëtar, Hervin Çuli: Kam kallëzuar penalisht Aleancën për Mbrojtjen e Teatrit. Ja pse nisi përplasja me policinë

Drejtori i Teatrit Kombëtar, Hervin Çuli tha se institucioni që ai drejton ka kallëzuar penalisht Aleancën për Mbrojtjen e Teatrit, pasi sipas tij ka...

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit reagon pas deklaratave të Sorecas: Ambasadori ka zgjedhur të rreshtohet në krah të Ramës

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit, ka reaguar pas deklaratave të bëra sot në lidhje me çështjen e Teatrit nga ana e Ambasadorit të BE...

Kreu i OSBE i përgjigjet Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit: Palët të presin vendimin e Gjykatës së Lartë

Sekretari i Përgjithshëm i OSBE-së, Thomas Greminger, i ka kthyer përgjigje Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit, si dhe i ka bërë thirrje të gjithë...

Lajmet e fundit