Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
1kmh
0 %
Enj
29 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
30 °
E enjte, 28 Shtator, 2023

TAG

albano

Nën det, 76 vite… identifikohet dhe zbulohet piroskafi “ALBANO” (VIDEO- Historia tragjike dhe misterioze)

“Albano” qëndronte në portin e Vlorës nga dt. 14 dhjetor 1940 deri në datën 02 janar 1941. Me të shkarkuar një pjesë të...

Këngëtari italian Albano Carrisi merr nënshtetësinë shqiptare

Këngëtari i njohur i muzikës italiane, Albano Carrisi, ka marrë sot nënshtetësinë shqiptare. Carrisi ka një lidhje të veçantë me vendin tonë....

Lajmet e fundit