Tirana
light rain
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
4.6kmh
40 %
Hën
19 °
Mar
30 °
Mër
31 °
Enj
29 °
Pre
29 °
E hënë, 25 Shtator, 2023

TAG

albano carrisi

Këngëtari italian Albano Carrisi tregon përshtypjet e para për Shqipërinë: Një vend që të jep dashuri…

Këngëtari i njohur italian, Albano Carris, ka rrëfyer së fundmi detaje nga vizita e pare që ka pasur në vendin tonë. Ai “Ne kurthin e...

Meta pret në zyrë këngëtarin Albano Carrisi, ia marrin këngës në Presidencë (VIDEO)

Presidenti Ilir Meta ka pritur në zyrë këngëtarin e njohur italian Albano Carrisi. Meta shkruan se bashkë me Carrisin dhe miq të tjerë kanë...

Ishte nisur drejt Shqipërisë, këngëtari Albano Carrisi merr lajmin e hidhur dhe kthehet pas

Këngëtari i njohur italian Al Bano ka anuluar ardhjen e tij në Shqipëri pasi mori lajmin e hidhur që kishte humbur mamanë e tij....

Këngëtari italian kundër prishjes së Teatrit Kombëtar: Duhet t’i mbetet historisë

Artisti italian me famë botërore Albano Carrisi, në një intervistë për RTV Ora e ka konsideruar vendimin për shembjen e Teatrit Kombëtar të padrejtë....

Skandali në teatrin e Vlorës, hiqet busti i Petro Markos dhe vendoset ai i këngëtarit Italian

Një skandal i vërtetë ka ndodhur në teatrin “Petro Marko” në qytetin e Vlorës. Drejtuesit e këtij institucioni kanë hequr nga holli i godinës...

Këngëtari italian Albano Carrisi merr nënshtetësinë shqiptare

Këngëtari i njohur i muzikës italiane, Albano Carrisi, ka marrë sot nënshtetësinë shqiptare. Carrisi ka një lidhje të veçantë me vendin tonë....

Lajmet e fundit