Tirana
broken clouds
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
51 %
3.6kmh
75 %
Enj
30 °
Pre
34 °
Sht
34 °
Die
23 °
Hën
25 °
E enjte, 21 Shtator, 2023

TAG

Alastair King-Smith

Flamur Noka: Ambasada e Britanisë më quan kriminel, por unë jam doktor

Deputeti i Partisë Demokratike, Flamur Noka ka folur sot mbi raportin e publikuar nga grupi i Sali Berishës, për zgjedhjet e 14 majit. Noka...

Ambasadori britanik paralajmëron: Javët e ardhshme do të ketë një valë të re non-gratash, për kriminelët dhe të korruptuarit

Alastair King-Smith, ambasadori i Britanisë së Madhe në Tiranë është shprehur mbrëmjen e sotme se javët e ardhshme do të ketë një valë të...

Presidenti Begaj do të marrë pjesë në ceremoninë e kurorëzimit të mbretit Charles III

Presidenti i Republikës Bajran Begaj do të marrë pjesë në ceremoninë e kurorëzimit të mbretit Charles III. Lajmi u konfirmua nga  ambasadori britanik në vendin...

Shpallja “non-grata” e Berishës, ambasadori britanik paralajmëron: Kjo është veç vala e parë, prisni se do të ketë dhe emra të tjerë

Ambasadori britanik Alastair King-Smith ka paralajmëruar mbrëmjen e sotme se në Shqipëri do të ketë persona të tjerë që do të shpallen "non-grata". I...

Marrëveshja Rama-Sunak në Londër, ambasadori tregon cilët të burgosur do kthehen në Shqipëri

Ambasadori britanik Alastair King-Smith, tregoi në një intervistë për emisionin Now në Euronews Albania se gjatë vizitës së kryeministrit Edi Rama në Londër, u...

Jo vetëm Berisha, paralajmëron ambasadori britanik: Gjatë vitit 2023 do të sanksionohen POLITIKANË dhe BIZMESMENË shqiptarë!

Ambasadori britanik në vendin tonë, Alastair King Smith ka dhënë disa mesazhe sot nga Elbasani. Diplomati i Britanisë ka paralajmëruar se gjatë këtij viti...

Ambasadori britanik shkon në SPAK, takohet me Altin Dumanin

Alastair King-Smith, ambasadori i Britanisë së Madhe në Shqipëri, ka shkruar paraditen e kësaj të premteje në ambientet e Prokurorisë Speciale. Mësohet se King...

Ministria e Jashtme zbardh “Notën Verbale”: Gjuha diskriminuese e ministrit britanik ndaj shqiptarëve cënon rëndë bashkëpunimin!

Ministria e Jashtme e Shqipërisë zbardh "Notën Verbale" që i është dorëzuar sot ambasadorit britanik Alastair King Smith. Ky vendim erdhi pas gjuhës linçuese...

Ambasadori britanik mbërrin në Ministrinë e Jashtme, do i komunikohet nota e protestës për gjuhën linçuese të ministrit të Emigracionit

Alastair King-Smith, ambasadori i Britanisë së Madhe në Tiranë, sapo ka mbërritur në ambientet e Ministrisë së Jashtme të Shqipërisë. Siç njoftoi më herët...

Apeli i ambasadorit: Ne kemi nevojë në Angli për punëtorë, por jo ilegalisht! Mos u shfrytëzoni nga keqbërësit

Ambasadori britanik në Shqipëri, Alastair King-Smith ju është drejtuar me një mesazh emigrantëve shqiptarë dhe familjeve të tyre, që të mos rrezikojnë jetën e...

Lajmet e fundit