Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
82 %
0.5kmh
0 %
Mar
28 °
Mër
28 °
Enj
28 °
Pre
27 °
Sht
28 °
E martë, 3 Tetor, 2023

TAG

aktor

Ndahet nga jeta aktori fitues i çmimit Oscar, Alan Arkin

Aktori fitues i çmimit Oscar, Alan Arkin, është ndarë nga jeta në moshën 89-vjeçare, pas një karriere të shkëlqyer prej gjashtë dekadash në skenë...

Akuza për sulm seksual, aktori Kevin Spacey del sërish para gjykatës

Aktori fitues i çmimit Oscar, Kevin Spacey, u paraqit sërish sot në seancën gjyqësore, ku akuzohet për sulm seksual ndaj katër burrave. Ylli 63-vjeçar i...

“Më njihte më mirë se gruaja ime”, Gentian Zenelaj rrëfen historinë me patronazhisten: Më ka ndjekur këmba-këmbës, doja t’i thoja…

Aktori i humorit Gentian Zenelaj ka rikthyer në vemendje çështjen e patronazhistëve, duke thënë se dikush me emrin “Elona” e ka ndjekur dhe përshkkruar...

Aktori i njohur amerikan viziton Shqipërinë, pozon me fanelën kuqezi

Aktori i njohur amerikan Danny Glover prej disa ditësh ndodhet në vendin tonë. Ka qenë Muzeu Historik dhe Etnografik në Krujë që ka shpërndarë disa...

Habit me deklaratën aktori i famshëm Richard Gere: Haja vetëm një vezë në vakt

Aktori i njohur i hollywood-it, Richard Gere ka rrëfyer se  nuk ka pasur një jetë të lehtë para se të bëhej i famshëm. Ai...

Alec Baldwin shpallet i pafajshëm, bien akuzat kundër tij për vrasjen e kineastes

Akuzat kundër aktorit të njohur amerikan, Alec Baldwin për të shtënat fatale të filmit “Rust” janë rrëzuar. Mbi regjisorin, binin dy akuza për vrasje të...

“S’ ke drejtë të flasësh për historinë greke”, aktori i njohur shqiptar merr pasaportë greke pas 26 vitesh, flet për racizmin e përjetuar në...

Aktori i njohur me origjinë shqiptare Nikos Gelia, pas 26 vitesh ka arritur të marrë pasaportë greke. Në një emision ai ka treguar se si...

Habit banori i Big Brother: Kemi tetë vite që me gruan flemë në dhoma të ndara për këtë arsye

Aktori i humorit Elvis Pupa ka ndarë disa detaje nga marrëdhënia me bashkëshorten e tij. Gjatë një bisede që ai ka zhvilluar me banorët...

Aktori i “Marvel” arrestohet për sulm ndaj një gruaje

Ylli i “Marvel”, aktori amerikan Jonathan Majors është arrestuar pas akuzave për sulme dhe ngacmim ndaj një 30-vjeçareje. Policia e Nju Jorkut tha se gruaja...

Aksidentohet ylli i Hollivudit, përplaset me makinë në Malibu

Legjenda e Hollivudit Dick Van Dyke raportohet se humbi kontrollin e makinës së tij dhe u përplas me një portë mëngjesin e së mërkurës. 97-vjeçari...

Lajmet e fundit

Standard

Panorama

Tetori rozë

Dita