Tirana
light rain
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
88 %
0.5kmh
75 %
Die
25 °
Hën
25 °
Mar
30 °
Mër
31 °
Enj
29 °
E diel, 24 Shtator, 2023

TAG

aktivistet

Aktivistët e PSD në Kosovë qëllojnë me tortë zv/kryeministrin Bislimi

Partia Socialdemokrate e Dardan Molliqaj në Kosovë është rikthyer me aksionet opozitare pas zhvillimeve dhe marrëveshjes së Ohrit. Sot në një prej rrethrrotullimeve të...

Mes të dhunuarve dhe shqiptarë, Serbia zotohet të ndjekë penalisht sulmuesit e aktivistëve të EuroPride

Zyra e Prokurorit në Beograd të Serbisë tha se do të bëjë gjithçka që të identifikojë dhe ndjekë penalisht ata që shkaktuan dhunë gjatë...

20 emra rrugësh në Tiranë për 20 gra të vrara në 2021

Emrat e rrugëve të kryeqytetit mbrëmjen e djeshme u zëvëndësuan në mënyrë simbolike me emrat e 20 grave të cilat përgjatë vitit që lamë...

Vizita e Vuçiç: Vetëvendosje përplaset me policinë në Tiranë, disa të shoqëruar

Me slloganin ‘Vuçiç  dhe Dodik – Persona Non Grata’, anëtarë të Lëvizjes Vetëvendosje dhe dhjetra qytetarë, janë mbledhur në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” në...

Aktivistët braktisin protestën e PD-LSI: Jemi njerëz të lirë, ata kanë shqyer e turpëruar Shqipërinë (REAGIMET)

Aktivistët të cilët “shkundën” edhe opozitën dhe e bënë të ndryshojë mendje për protestat, nuk do i bashkohen protestës së sotme e thirrjes për...

Procedimi i 8 aktivistëve, reagon Bardhi: Kjo nuk është drejtësi, kjo është hakmarrje

8 aktivistë u proceduan penalisht për protestën para Drejtorisë së Policisë së Tiranës. Mes tyre Brizida Gjikondi, Andi Tepelena, Alben Kola...

Protesta kundër importit të plehrave nis që mbrëmjen e sotme, qytetarët do e gdhijnë te Kuvendi

Nesër është parashikuar që të votohet për ligjin e importit të plehrave në Shqipëri dhe aktivistët e shoqërisë civile janë organizuar për të protestuar...

Video/ Sërish grushta dhe shkelma mes aktivistëve dhe policisë te parku i liqenit

https://www.youtube.com/watch?v=5nrO6eXM7-c&feature=youtu.be

Lajmet e fundit