Tirana
light rain
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
65 %
1.5kmh
75 %
Die
24 °
Hën
28 °
Mar
31 °
Mër
31 °
Enj
30 °
E diel, 24 Shtator, 2023

TAG

aksion

Megaoperacion antikanabis në Veri të vendit, rreth 10 mijë bimë kanabis të asgjësuara

Policia ka zhvilluar këtë javë një tjetër fazë të operacionit antikanabis “Fokusi”, ku janë arrestuar dy persona dhe janë shpallur në kërkim pesë të...

Forcat “Shqiponja” dhe Policia e Vlorës “blindojnë” qytetin, kontrolle për armëmbajtje pa leje

Forcat operacionale “Shqiponja” së bashku me Policinë e Vlorës po zhvilojnë një aksion policor mbrëmjen e sotme në qytetin bregdetar. Bëhet me dije se...

1 mijë efektivë dhe 25 dronë, Policia operacion anti-kanabis në disa qytete, sekuestrohen 3543 bimë narkotike

Policia e Shtetit ka zhvilluar një operacion për parandalimin dhe goditjen e kultivimit të cannabis sativës në disa qytete. Operacioni është zhvilluar dhe në terrene...

U arrestua me urdhër të SPAK, Oltion Bistri me një karrierë “të pasur” në Polici

Pas lëshimit të disa urdhër-arresteve nga SPAK, në orët e para të mëngjesit Policia zhvilloi një megaoperacion, ku u arrestuan disa persona. Mes të...

Qindra çadra e shezlongë pa leje, Policia pastron plazhet e Durrësit nga zaptuesit

Policia e Durrësit ka nisur një aksion për pastrimin e vijës bregdetare që kanë nën administrim, nga zaptuesit që kanë vendosur çadra dhe shezlongë...

Aksioni i Policisë në Liqenin e Komanit, thirrja e bizneseve: Janë bllokuar turistët, na morët varkat por duam alternativë tjetër!

Policia e Shtetit ka nisur prej ditësh një aksion në Liqenin e Komanit për të bllokuar të gjitha mjetet lundruese pa licensa. Në kushtet...

Aksioni i madh antidroge, FNSH rrethon Krujën

Operacion i madh antidroge po zhvillohet në zonën e Krujës. Forca të shumta të Policisë së zonën të mbështetur edhe nga FNSH kanë nisur...

A duhet të prishet marrëdhënia e Shqipërisë me MEK? Yuri Kim: Mbështesim Shqipërinë, e drejta e vendit për të zbatuar ligjet e saj

Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim ka mbajtur fjalën e lamtumirës, teksa mbaron mandatin e saj në Shqipëri. Ajo është pyetur nga gazetarët në lidhje me...

Aksioni i policisë në kampin e MEK, mbështetësit e muxhahedinëve protestë në Francë dhe Holandë

Protesta janë zhvilluar para ambasadës shqiptare në Paris dhe Holandë, pas aksionit të djeshëm nga Policia në kampin e muxhahedinëve të MEK në Manëz. Ditën...

Policia nxjerr pamjet: Muxhahedinët sulmojnë efektivët, asgjesojnë me djegie dokumentet

Policia e Shtetit ka ndarë pamje nga operacioni me urdhër të GJKKO në kampin e MEK në Manzë të Durrësit. Nga pamjet shihen dhjetëra anëtarë...

Lajmet e fundit