Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
1kmh
0 %
Enj
29 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
30 °
E enjte, 28 Shtator, 2023

TAG

akset

Mbeturinat buzë autostradave, Rama njofton ligj të ri: Ndëshkime drastike për të pacipët

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar miratimin e një pakete të re ligjore për të gjithë ata që hedhin mbeturina në hapësira publike, kryesisht akset...

Reshje bore në zonat malore, ARRSH këshillon drejtuesit e mjeteve: Pajisuni me goma dimërore dhe zinxhirë

Gjatë orëve të natës në zonat malore ka pasur edhe reshje dëborë. Kryesisht reshjet e borës kanë qenë prezente në Bogë-Theth dhe në Korçë-Dardhë. Përmes...

Moti i keq, ARRSH njoftim për situatën në rrugë: Në aksin Qafë Thore-Theth vazhdon rënia e ortekëve, pajisuni me zinxhirë kur udhëtoni

Autoriteti Rrugor Shqiptar informon mbi situatën në rrugë pas reshjeve të dëborës. Bëhet me dije se në aksin Qafë Thore-Theth, në zonën e tuneleve, vazhdon...

Ministria e Mbrojtjes jep lajme të mira: Situata nga reshjet është normalizuar, të gjitha akset rrugore nacionale janë të kalueshme

Ministria e Mbrojtjes ka bërë me dije se sipas të dhënave të fundit ka në përmirësim të dukshëm të situatës si pasojë e reshjeve...

Gara vrapi, not dhe çiklizëm, bashkia plan masash për mbarëvajtjen e aktivitetit “Tiranathlon”, akset që do bllokohen

Dita e nesërme (e diel) sell në Tiranë, “Tiranathlon”, garën e notit, vrapit dhe çiklizmit. Pas finales së madhe të Conference League, që u zhvillua...

Rreshjet e borës, këto janë disa nga akset më problematike në vend

Sipas Autoritetit Rrugor Shqiptar në të gjitha akset kryesore të vendit nuk ka pasur probleme me qarkullimin e mjeteve, pavarësisht reshjeve të borës dhe...

ARRSH jep njoftimin e rëndësishëm, nga nesër punime në këto AKSE RRUGORE, si do devijohet trafiku

Autoriteti Rrugor Shqiptar dhe Policia e Qarkullimit Rrugor informojnë median dhe opinionin publik se duke nisur nga dita e Hënë (datë 10 Shtator 2018),...

Reshjet gjatë natës, akset problematike dhe ku duhet të keni kujdes, bora arrin 1.5 metra trashësi

Reshjet e ditëve të fundit të borës vazhdojnë të shkaktojnë një situate problematike në disa zona të vendit, kryesisht ato malore. Si...

Reshjet e borës, ARRSH saktëson akset problematike në të gjithë vendin

Që prej ditës së djeshme reshjet e borës kanë qenë intensive dhe si rrjedhojë janë krijuar problemet e para në thuajse të gjithë territorin....

Bora ‘pushton’ Librazhdin dhe Elbasanin, vështirësi qarkullimi në disa akse rrugore

Natën e mbrëmshme fshatrat malorë të Librazhdit dhe të Elbasanit janë mbuluar nga reshjet e borës. Për pasojë në disa akse rrugore...

Lajmet e fundit