Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
0 %
Pre
24 °
Sht
34 °
Die
26 °
Hën
29 °
Mar
32 °
E shtunë, 23 Shtator, 2023

TAG

AKIP

Ligji për importin e plehrave hyn në kalendarin e Kuvendit, shoqëriva civile ka paralajmëruar protesta

Dekreti i presientit Bujar Nishani për importin e plehrave në Shqipëri ka hyrë në kalendarin tre javor të punimeve të Kuvendit. ...

Protesta kundër importit të plehrave nis që mbrëmjen e sotme, qytetarët do e gdhijnë te Kuvendi

Nesër është parashikuar që të votohet për ligjin e importit të plehrave në Shqipëri dhe aktivistët e shoqërisë civile janë organizuar për të protestuar...

Vasili flet pas takimit me përfaqësues të AKIP, jep dhe një përgjigje lidhur me propozimin e Manjanit

Kreu i Grupit të LSI, Petrit Vasili, është takuar sot me përfaqësues të Aleancës Kundër Importit të Plehrave duke dëgjuar argumentet e tyre dhe...

Mosdrektimi i plehrave, AKIP-Qeverisë: Mundësi për ju, tani pastroni Shqipërinë

Aleanca Kundër Importit të Plehrave deklaroi sot pas mosdekretimit dhe kthimit për shqyrtim të ligjit që lejon importin e plehrave nga ana e Presidentit...

Shoqëria civile i ‘mbyll derën’ Qeverisë: Nuk ka bisedime, Presidenti do e falimentojë ligjin, po e rivotuat do rrethojmë Kuvendin

Aleanca Kundër Importit të Plehrave ka hedhur poshtë çdo mundësi diskutimi për ligjin e importit të plehrave, nxitur nga deklarata e deputetit të PS-së,...

Sot protesta, Aleanca Kundër Importit të Plehrave reagon ashpër kundër Ambasadës Amerikane: Korrigjoni deklaratën, protestën e organizojmë ne

Sot Aleanca Kundër Importit të Plehrave (AKIP) organizon sot protestën por dje ka reaguar kundër deklaratës të bërë  nga Ambasada e SHBA-së në Tiranë. ...

Lajmet e fundit