Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
34 %
4.1kmh
0 %
Enj
26 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
29 °
E enjte, 28 Shtator, 2023

TAG

agjerimi

Nesër nis muaji i shenjtë i Ramazanit, besimtarët myslimanë fillojnë agjërimin

Nesër nis zyrtarisht muaji i shenjtë i Ramazanit për të gjithë besimtarët myslimanë në mbarë botën. Besimtarët myslimanë do të agjërojnë për 30 ditë...

Agjërimi për 30 ditë, si e rigjeneron trupin dhe qelizat

Kufizimi i ushqimit edhe për tre ditë mund të rigjenerojë të gjithë sistemin imunitar të njeriut. Këtë e thotë një studim i Universitetit të...

Basha uron besmitarët myslimanë për nisjen e muajit të Ramazanit: Agjërim të lehtë e të pranuar!

Deputeti demokrat Lulzim Basha ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë për nisjen e muajit të shenjtë të Ramazanit. Ai u uron besimtarëve një agjërim të...

Muaji i Ramazanit: Përveç të sëmurëve, kush janë personat që për herë të parë këtë vit, përjashtohen nga agjërimi për shkak të koronavirusit

Autoritetet fetare në Emiratet e Bashkuara Arabe, kanë bërë me dije se përpos të sëmurëve, edhe mjekët që merren me pacientë të prekur me...

Muaji i shenjtë i Ramazanit, datat dhe kalendari i agjërimit sipas orëve

Muaji i shenjtë i Ramazanit, është eventi më i madh vjetor i besimtarëve të besimit islam. Në këtë muaj sipas fesë...

Adoleshentja ndërron jetë pasi agjëroi për 68 ditë që t’i sillte mbarësi familjes

Një vajzë e re nga India ka ndërruar jetë pasi agjëroi për 10 javë rresht në tentatvë për t’i sjellë familjes së saj fat....

Lajmet e fundit