Tirana
light rain
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
88 %
0.5kmh
75 %
Die
25 °
Hën
25 °
Mar
30 °
Mër
31 °
Enj
29 °
E diel, 24 Shtator, 2023

TAG

agjerim

“Mos përdorni Instagram e Tik-Tok gjatë Ramazanit”, Hoxha: Ndaleni shikimin haram

Hoxha Labinot Maliqi ka dhënë disa këshilla besimtarëve myslimanë për muajin e Ramazanit. Në një intervistë për emisionin “Kendiv”, ai tha se ata që agjërojnë...

Muaji i Ramazanit, këta janë 3 banorët e BBV që po agjërojnë

Sot ka nisur zyrtarisht muaji i shenjtë i Ramazanit për të gjithë besimtarët myslimanë në mbarë botën. Ndërkohë që këtë muaj e kanë pritur edhe...

Zelensky uron Ramazanin: Le të na ndihmojë lutja ndaj të pafeve rusë

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky ka uruar me një video mesazh besimtarët myslimanë për muajin e Ramaznit, duke kërkuar që Ukraina “të pastrohet nga...

Befason aktori: Edhe pse jam katolik, po agjëroj sepse e ndjej

Aktori Simon Tanushi dhe bashkëshortja e tij Flutura Gashi, janë çifti i cili njëri i takon fesë islame dhe tjetri katolikes. Ndonëse është katolik, aktori...

Besimtarët myslimanë bëhen gati për muajin e shenjtë të Ramazanit: Çfarë e prish agjërimin dhe KALENDARI

Besimtarët myslimanë bëhen gati për muajin e shenjtë të Ramazanit. Për 30 ditë radhazi në mbarë botën, myslimanët nisin ritualin e agjërimit në shenjë...

Agjëroi bashkë me Shpatin, e fejuara e këngëtarit rrëfen dëshirën për Bajram: I lutem Zotit që të kem një fëmijë

Shpat Kasapi dhe e fejuara e tij Selvie Jao kanë agjëruar në muajin e Shenjtë të Ramazanit. Selvie rrëfeu se prej vitesh agjëron rregullisht, por...

Reperja merr vendimin “drastik”, ndjekësit shokohen nga Tayna (FOTO)

Reperja Tayna është një nga personazhet më të ndjekur dhe të komentuar në botën e show biz-it shqiptar. Ajo ka treguar se është një besimtare...

“Agjërim të lehtë e të pranuar”, Ilir Meta uron besimtarët për muajin e bekuar të Ramazanit

Presidenti Ilir Meta uron të gjithë besimtarët myslimanë për muajin e shenjtë të Ramazanit. “I bashkohem urimit për agjërim të lehtë e të pranuar dhe...

Është 105 vjeç, këtë vit agjëron për Ramazanin e 96-të

105 vjeçari Nazim Neziri nga fshati Remnik i Vitisë në Kosovë ka filluar të agjërojë në moshën 8 vjeçare. Këtë vit...

Agjëron muajin e Ramazanit, mbrojtësi i Ajaxit ha në fushë

Futbollistët e Ajaxit, Nusair Mazraui dhe Hakim Zieh, i përkasin besimit mysliman dhe si rrjedhojë kanë filluar edhe të agjërojnë në muajin e Ramazanit....

Lajmet e fundit