Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
0 %
Pre
24 °
Sht
34 °
Die
26 °
Hën
29 °
Mar
32 °
E shtunë, 23 Shtator, 2023

TAG

22 mars

Dita e Sulltan Nevruzit, dita e shpresës për besimtarët bektashinj

Megjithse në Shqipëri Nevruzi është festa kryesore e komunitetit Bektashi, ajo festohet në shumë vende të Lindjes së Mesme, botës arabe dhe muslimane, e...

“Ku ishe ti kur ne luftonim për demokraci,” Flutura Açka: 30 vite më pas dhe uzurpatorët dhe shqyesit prapë aty, veçse tani me kostume...

22 Marsi është një ditë e shënuar për demokratët. 30 vite më parë, Partia Demokratike do të arrinte fitoren e parë në zgjedhjet e...

Jo vetëm e marta pushim zyrtar, qeveria shpall edhe të hënën

Në mbledhjen e Këshillit të ministrave, ditën e sotme është vendosur që dita e hënë të jetë pushim zyrtar. Meqenëse dita e martë 22 mars...

Lajmet e fundit