Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
1kmh
0 %
Enj
29 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
30 °
E enjte, 28 Shtator, 2023

TAG

21 janar

51-vjeçari gjendet i pajetë në Shkodër, dyshimet e para

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Shkodër, ku një burrë është gjetur i pajetë. Bëhet me dije se ngjarja ka nodhur ditën e djeshme,...

Marina meksikane kap nëndetësen me 3.5 ton drogë

Marina meksikane ka sekuestruar rreth 3.5 ton drogë nga një nëndetëse narko. Sipas autoriteteve, droga në fjalë mendohet të jetë kokainë, por testet janë...

I dënuar për trafik droge, i konfiskohet apartamenti me vlerë 120 mijë euro Julian Sulos

I është konfiskuar pasuria një 43-vjeçari, i cili ka qenë i dënuar më parë për veprimtari kriminale në fushat e narkotikëve dhe krimeve kundër...

“NOLTMADHNI”, Tirana i përgjigjet festës në Tufinë: Lavdia e qytetit, shpirt i pamposhtur

Tirana nuk ia doli të fitojë titullin kampion teksa u ndal në javën e parafundit nga Bylis mes shumë polemikave për gjyqtarin Kridens Meta....

“Mori kazmën për t’i rënë PD-së”, Alibeaj sulmon Berishën: Po trafikon demokratët në siglën laramane të Metës, s’pranoi të dilte me një kandidat në...

Kryetari i komanduar i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj ka zhvilluar sot një  takim me demokratët në Shkodër, ku u prezantua lista për Këshillin Bashkiak,...

21 Janari/ Gjykata e Posaçme s’pranon padinë e familjarëve, e kalon në Prokurorinë e Tiranës

Gjykata e Posaçme ka vendosur mospranimin e ankimit të familjarëve të katër protestuesve që mbetën të vrarë në protestën 21 Janarit. Bwhet me dije se...

FOTO/ Iftari bën bashkë Metën me Veliajn dhe Ballën, nuk mungon as Yuri Kim

Komuniteti Mysliman i Shqipërisë me nisjen e Muajit të Madhërishëm të Ramazanit ka shtruar Iftarin e parë ku dhe ka bërë bashkë figura të...

Zhduket 76 vjeçari nga Bilishti, familjarët kërkojnë ndihmën e Policisë

Një 76 vjeçar nga Bilishti  është larguar nga banesa e tij dhe nuk është kthyer më.  Ka qenë një i afërm i tij i...

PS kallëzim të dytë në SPAK: Pse ishin Berisha dhe Basha në krye të Gardës më 21 Janar?! Kush i dha urdhër për zjarr...

Partia Socialiste ka dorëzuar këtë të mërkurë një kallëzim të dytë penal në SPAK, për ngjarjet e 21 Janarit 2011, ku mbetën të vdekur...

Lajmet e fundit