Tirana
light rain
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
88 %
0.5kmh
75 %
Die
25 °
Hën
25 °
Mar
30 °
Mër
31 °
Enj
29 °
E diel, 24 Shtator, 2023

TAG

2 prill

Alibeaj përkujton dëshmorët e 2 prillit dhe i përgjigjet Berishës: Veçse një mendësi komuniste mund ta përdhosi kujtimin e heronjve…

Kryetari i Komanduar i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj ka përkujtuar 2 prillin e 32 viteve më parë, ku humbën jetën 4 persona në Shkodër...

Berisha në Shkodër, ceremoni përkujtimore për dëshmorët e 2 prillit

Ish-kryeministri Sali Berisha ndodhet sot në Shkodër, ku është zhvilluar një ceremoni përkujtimore për dëshmorët e 2 prillit të 1991. Në ceremoni është mbajtur një...

2 prilli,  32 vite nga masakra e fundit e komunizmit në Shkodër

Si sot 32 vite më parë, më 2 prill 1991, ndodhi një ngjarje që tronditi Shkodrën. Sot përkujtohet ajo që njihet ndryshe masakra e...

Presidenti Meta nderon martirët e “2 prillit”: Sakrifica e tyre na udhëheq gjithmonë në betejat për mbrojtjen e pluralizmit politik

Presidenti Ilir Meta kujton sot martirët e masakrës së 2 prillit në Shkodër, ku u vranë praotestuesit Arben Broci, Bujar Bishanaku, Nazmi Kryeziu e...

Meta në përkujtimin e 2 prillit: Do e çojmë deri në fund amanetin e dëshmorëve. Shqipëria është në situatë kritike

Presidenti Ilir Meta është shprehur nga Shkodra, në përkujtimin e masakrës së 2 prillit se ai si një student i dhjetorit do të jetë...

Lulzim Basha kujton masakrën e 2 prillit në Shkodër: Shqiptarët janë të gatshëm të përqafojnë lirinë me çdo çmim, edhe sot 30 vite më...

Kreu i PD Lulzim Basha, kujton sot masakrën e 2 prillit 1991, kur në Shkodër u vranë nga regjimi komunist në ditët e fundit...

Voltana Ademi nuk i dha leje, Rama paralajmëron përplasje në Shkodër: Mund të ketë PLAN për një 2 PRILL tjetër sot  

Kryeministri Edi Rama ka komentuar në Kuvend mos dhënien e lejes nga kryebashkiakja e Shkodrës për takimin që ky i fundit ka organizuar këtë...

28 vjet nga VRASJA E 2 PRILLIT/ Shenasi Rama publikon foton dhe shkruan: U vra shoku im, ishte e orkestruar edhe nga të huajt...

2 prill 2019, bëhen plot 28 vjet nga 4 vrasjet e ndodhura në Shkodër në 2 prill 1991. Dhjetoristi Shenasi Rama...

Lajmet e fundit