Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
82 %
1.5kmh
0 %
Sht
34 °
Die
25 °
Hën
27 °
Mar
32 °
Mër
29 °
E shtunë, 23 Shtator, 2023

TAG

106 vjetori i pavaresise

Sekretari amerikan i Shtetit, Pompeo: Krenarë për miqësinë me Shqipërinë

Shtetet e Bashkuara uruan Shqipërinë me rastin e 106 vjetorit të pavarësisë, duke e vënë theksin tek miqësia mes dy vendeve. ...

NATO uron Shqipërinë për 106-vjetorin e Pavarësisë (FOTO)

(Foto nga Stafi i Sgt. Ryan Sheldon)

Apeli i presidentit Meta në ditën e Pavarësisë: Rinia shqiptare po largohet, të ndalohet emigracioni

Në 106-vjetorin e Pavarësisë, presidenti Ilir Meta i bën thirrje aktorëve politikë në vend të bashkëpunojnë për t’i dhënë fund largimit të shqiptarëve, kryesisht...

106 vjetori i Pavarësisë, Trump, Putin dhe liderët e tjerë botërorë urojnë Metën

Në sajë të 106-vjetorit të pavarësisë së Shqipërisë Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump i ka dërguar një mesazh urimi Presidentit Ilir Meta....

Lajmet e fundit