Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
47 %
2.6kmh
0 %
Sht
25 °
Die
29 °
Hën
29 °
Mar
29 °
Mër
27 °
E shtunë, 30 Shtator, 2023

Sytë e evropianëve nga Kosova, Albin Kurti takohet me Borell dhe Lajçak

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Albin Kurti është takuar me Përfaqësuesin e Lartë të BE-së, Josep Borrell dhe emisarin për dialogun, Miroslav Lajçak në margjinat e Forumit të Bratislavës.

Sipas asaj që ka shkruar në Twitter, Kurti ka theksuar në këtë takim se dhuna ndaj Policisë, KFOR e gazetarëve në veri të Kosovës është e papranueshme.

“Ritheksova se sulmet e milicisë serbe ndaj Policisë, KFOR-it dhe gazetarëve janë të papranueshme. Rruga përpara është e rrënjosur në demokraci, sundim të ligjit dhe zbatim të plotë dhe të shpejtë të Marrëveshjes Bazë”, ka shkruar ai.

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti sot është në udhëtim njëditor në Forumin e Bratislavës.

Më shumë