Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
43 %
5.1kmh
0 %
Hën
21 °
Mar
28 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
25 °
E hënë, 2 Tetor, 2023

SURPRIZA/ 7 vite pa u parë, babai nuk njeh të bijën

Lajme të ngjashëm

Takimi i Anisës me prindërit e saj pas 7 vitesh do të duhet të presë edhe pak çaste. Për të surprizuar Donikën dhe Thomain në “Ka Një Mesazh Për Ty”, vajza e tyre shtiret si një teknike audio e programit “E diela shqiptare” në Tv Klan.

Ajo shkon pranë tyre me justifikimin se ka një problem me mikrofonat dhe iu kërkon të bëjnë prova. Reagimi i prindërve të Anisës është sa gazmor, aq edhe mallëngjyes.

Anisa: Zotëri, bëni pak provat një dy, një dy.

Thoma: Një, dy, një dy.

Anisa: Nuk e dëgjoj mirë. Bëni prova.

Donika: Një, dy, një, dy.

Thoma: Mos do tre, katër?

Anisa: Hapni pak vend, ju lutem?

Thoma: Hajde moj se ka vend edhe për ty.

Ardit Gjebrea: Shih, po çfarë bën moj?

Anisa: Zoti Ardit në rregull, dëgjohemi, një dy, një dy?

Ardit Gjebrea: Po, dëgjohesh shumë mirë. Pse e shikon vajzën?

Anisa: Zotëri, një dy, një dy? Zonjë? Zoti Ardit më dëgjon në rregull?

Thoma: Në rregull janë këto? Po ato që ikën nuk u dëgjuan fare pastaj? Ta kthej prapë nga e para, të dal atje jashtë, na thirr prapë.

Donika, e cila sigurisht e njeh vajzën e saj,  i heq kapelen që mban në kokë duke e mbështjellë në një përqafim nëne. E përlotur, Anisa i drejtohet babait të saj, që bën të njëjtën gjë, pa lënë mënjanë as shakatë.

Thoma: E pe nga anoi? Pastaj këtej?

Ardit Gjebrea: Të erdhi vajza! Ja ku e ke, pas 7 vitesh!

Thoma: Çkemi?

Ardit Gjebrea: Si ishte puna e atij thoit që dhimbte pak më shumë?

Thoma: Detyrimisht, pse kot thashë unë?

Ardit Gjebrea: Dëgjo, si është aroma e gocës, kur ia merr nga afër pas kaq vitesh?

Thoma: Dëgjo, nuk ka më mirë. Këto telefonat, kamerat na morën më qafë. “Alo ti, alo unë, jam mirë, je ti”, këto janë kot, po kot fare. Ka origjinal? Origjinal s’ka. Fëmija sado të rritet, të bëjë edhe 100 vjeç, fëmijë mbetet para meje dhe unë mbetem baba. Pavarësisht se u bë vetë prind ajo, ajo fëmijë është para meje.

Anisa: Tani e kuptojmë dhimbsurinë.

Më shumë