Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
82 %
1.5kmh
0 %
Sht
34 °
Die
25 °
Hën
27 °
Mar
32 °
Mër
29 °
E shtunë, 23 Shtator, 2023

Superaksioni i policisë në Skrapar, arreston 11 persona, ruanin me armë parcelat e drogës (Emrat)

Lajme të ngjashëm

Vijon aksioni antikanabis i policisë, vetëm sot janë asgjësuar 14.600 bimë narkotike të dyshuara si kanabis sativa në fshatin Dobrenjë,Skrapar dhe kanë rënë në pranga 11 pesona.

Burime të policisë bëjnë me dije se në pranga kanë rënë shtetasit:

Leandro Myrteli, 26 vjeç, banues në Fier

Donald Velo, 20  vjeç, banues në Fier,

Alket Kurti, 34 vjeç, banues në Tiranë,

Sefedin Marku, 24 vjeç, banues në Sarandë,

Lorenc Alikaj, 27 vjeç, Banues në Tepelenëq,

Virion Tushallari, 33 vjeç, banues në Levan,

Redion Hamzaj, 28 vjeç, banues në Fier,

Ilir Omeri, 22 vjeç, banues në Fier,

Fadil Tushallari, 57 vjeç, banues në Levan,

Barjam Cjapi, 23 vjeç, banues në Tepelenë,

Andrea Arixhiu,41 vjeç, banues në Gramsh.

Mësohet se lënda narkotike është asgjësuar me anë të diegies dhe të 11 shtetasit e arrestuar akuzohen për veprën penale “ Kultivim të lëndëve narkotike”.

Më shumë