Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
88 %
1kmh
75 %
Pre
28 °
Sht
28 °
Die
29 °
Hën
29 °
Mar
27 °
E premte, 29 Shtator, 2023

Sulmohet Ukraina, 10 të vdekur nga sulmi me bombë

Lajme të ngjashëm

Autoritet ushtarake ukrainase në Kiev, kanë informuar se ka ndodhur një sulm me raketa në qytetin bregdetar të Mariupolit që nga qeveria ukrainase. Sipas njoftimeve të qeverisë së Kievit, nga ky shpërthim kanë mbetur të vdekur të paktën 10 persona.

Mësohet se sulmi me bomba eshtë kryer nga rebelët prorusë. Raketat kanë goditur  godinën e Bashkisë së qytetit port, Mariupol. Ky sulm vjen vjen një ditë pasi rebelët prorusë refuzuan marrëveshjen e paqes me qeverinë ukrainase dhe paralajmëruan sulme të reja kundër ushtrisë qeveritare.

Më shumë