Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
47 %
2.6kmh
0 %
Sht
25 °
Die
29 °
Hën
29 °
Mar
29 °
Mër
27 °
E shtunë, 30 Shtator, 2023

SULMOHEN gazetarët në Leposaviç, personat të maskuar i qëllojnë me gurë dhe shishe (VIDEO)

Lajme të ngjashëm

Situata në veriun e Kosovës vijon të jetë e tensionuar. Gazetarët të cilët po raportojnë zhvillimet e fundit në komunën e Leposaviçit, janë sulmuar me gurë, vezë e shishe, kryesisht nga personat e maskuar.

Tensionimi i situatës nisi papritur, ndërsa forcat e KFOR-it po vijojnë të qëndrojnë në afërsi të objektit të komunës. Personat e maskuar ishin të pranishëm edhe dje në protestat në komunat veriore.

Në Zveçan, kur nisi përplasja me KFOR-in, ata dolën në rend të parë, duke i sulmuar pjesëtarët e misionit paqeruajtës të NATO-s me mjete plasëse si shok-bomba e koktej molotovi.

Më shumë