Tirana
light rain
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
4.6kmh
40 %
Hën
19 °
Mar
30 °
Mër
31 °
Enj
29 °
Pre
29 °
E hënë, 25 Shtator, 2023

Sulmi me raketa në Dnipro, në mesin e viktimave balerina 15 vjeçare (FOTO)

Lajme të ngjashëm

Një 15 vjeçare është në mesin e viktimave  gjatë një sulmi me raketa në një bllok pallatesh në  Dnipro. Adoleshentja Maria Lebid ishte një balerinë dhe presidente në shkollën e saj. Ajo ndodhej vetëm në shtëpi në momentin e sulmeve me raketa nga forcat ruse.

Një zyrtare e qeverisë së Ukrainës shkroi në Twitter:

“Pushofsh në paqe Maria Lebid. Ajo ishte 15 vjeç, presidentja e shkollës dhe balerinë. Kur raketat e Rusisë goditën bllokun e banesave në Dnipro ajo ndodhej në shtëpinë e saj. Udhëtimi i saj i bukur u ndërpre nga terroristët rusë.”

Më shumë