Tirana
light rain
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
94 %
4.6kmh
75 %
Hën
26 °
Mar
30 °
Mër
31 °
Enj
29 °
Pre
29 °
E hënë, 25 Shtator, 2023

Sulme me dronë në rajonin e Rusisë, plagosen katër persona dhe shkatërrohen disa ndërtesa

Lajme të ngjashëm

Katër persona u plagosën në një “sulm masiv” në qytetin Shebekino në rajonin jugperëndimor të Belgorodit të Rusisë. Lajmi u konfirmua nga guvernatori Vyacheslav Gladkov përmes një postimi në Telegram.

“Dy u dërguan menjëherë në një spital në Belgorod. Burri ka plagë nga predha në qafë dhe në shpinë, gjendja është e rëndë, gruaja ka plagë nga predha në krah dhe në parakrah. Mjekët tani po bëjnë të gjitha ekzaminimet e nevojshme”, shkroi Gladkov.

Më herët ai raportoi se një grua u plagos në granatimet e rajonit, i cili kufizohet me Ukrainën verilindore. ndërsa tetë ndërtesa banimi, katër shtëpi, një shkollë dhe dy ndërtesa administrative u dëmtuan nga bombardimet.

Fëmijët do të evakuohen nga Shebekino dhe qyteti kufitar i Grayvoron, shtoi ai.

Më shumë