Tirana
light rain
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
88 %
0.5kmh
75 %
Die
25 °
Hën
25 °
Mar
30 °
Mër
31 °
Enj
29 °
E diel, 24 Shtator, 2023

Stuhia gjigante e rërës “mbulon” Kanalin e Suezit në Egjipt, një i vdekur dhe disa të plagosur (VIDEO)

Lajme të ngjashëm

Një stuhi gjigante rëre që ka përfshirë Kanalin e Suezit, çoi në mbylljen e dy porteve nga autoritetet atje. Pjesë të tjera të Egjiptit janë goditur nga retë e pluhurit dhe rërës.

Një ditë  më parë u raportua se një person vdiq dhe pesë të tjerë u plagosën, kur një ekran anash rrugës u shemb si pasojë e stuhisë së rërës që përfshiu kryeqytetin e Egjiptit Kajro.

Kanali i Suezit është një nga rrugët ujore më të ngarkuara në botë.

Më shumë