Tirana
few clouds
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
39 %
2.1kmh
20 %
Pre
27 °
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
29 °
Mar
29 °
E premte, 29 Shtator, 2023

Studentët bojkotojnë mësimin dhe PARALAJMËROJNË protestë: Te përgjysmohen tarifat e ciklit të dytë master

Lajme të ngjashëm

Studentët e Fakultetit të Shkencave Sociale në Tiranë kanë bojkotuar sot mësimin dhe janë ngritur në protestë.

Ata kanë paralajmëruar se protestat do të vijojnë dhe se nga nesër do të organizohen me çdo fakultet dhe do të ngrihen në protestë.

Një nga studentët që foli për media tha se kërkojnë të zerohet tarifa për abonenë studentore si dhe të përgjysmohet tarifa e ciklit të dytë master.

Ata janë shprehur se sot në orën 17: 00 do t’i bashkohEn protestës kundër rritjes së çmimeve, teksa thanë se protesta e tyre do të vijojë deri sat ë plotësohen kërkesat që kanë.

Më shumë