Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
49 %
4.6kmh
0 %
Die
21 °
Hën
29 °
Mar
28 °
Mër
28 °
Enj
29 °
E diel, 1 Tetor, 2023

Sporti

FOTOLAJM/ Kamera fikson vajzat e gazetarit shqiptar me fanellat kuqezi, gjithë stadiumi në Amerikë i duartroket

Emocione të forta janë shënuar gjatë ndeshjes së New England Revolution dhe Charlotte FC në Gillette Stadium. Por, këto emocione janë dyfishuar dhe trefishuar...

 “Nuk ka martesë pa lënë futbollin”, ylli i Tottenham ndjek këshillën e babait

Futbollisti i Koresë së Jugut Son Heung Min është një ndër lojëtarët më me emër në në Premier League. Son, i rritur me një baba disiplinor,...

13-vjeçarja shqiptare, Kler Çaku shpallet kampione evrope në shah

13-vjeçarja Kler Çaku është shpallur kampione Evrope, duke regjistruar një sukses të madh në shahun shqiptar. Lajmi është bërë i ditur nga Federata Shqiptare...

Prej orësh mbi urë, futbollisti kërkon të vrasë veten se e la e dashura

Lojtari i ekipit të Nice në Francë, i cili thuhet se është Alexis Beka, prej orësh është duke qëndruar mbi urë ku po kërcënon...

I shënoi supergol Polonisë, Jasir Asani surprizon Noizyn nga Korea e Jugut

Jasir Asani ka fituar simpatinë e gjithë shqiptarëve pas paraqitjeve të jashtëzakonshme me fanelën kuqezi. Mëngjërashi po shkëlqen në Korenë e Jugut me skuadrën...

Manjani përshëndet zgjedhjen e Armand Dukës në UEFA, thumbon Veliajn: Ku i futi “ko*et e hekurit” miza e kalit të bashkisë?!

Ish-ministri dhe avokati i njohur, Ylli Manjani ka përshëndetur zgjedhjen e presidentit të FSHF, Armand Duka në postin e zv.presidentit të UEFA-s. Ai thotë...

Tifozët grekë shfaqën pankartën anti-shqiptare kundër Kosovës, reagon FFK-ja

Federata e Ftubollist të Kosovës, ka reaguar lidhur me ngjarjen aspak të hijshme gjatë ngjarjes së ndodhur në Greqi, ku tifozët e Olympiacostit shpalosën...

Abuzoi me fondet e klubit sportiv, arrestohet ish-nënkryetari i Bashkisë së Librazhdit

Ish-nënkryetari i Bashkisë së Librazhdit, Andri Çota është arrestuar ditën e sotme nga Policia. Bëhet me dije se ai ka rënë në pranga pasi akuzohet...

Pas rumunëve edhe grekët, tifozët e Olympiacos shpalosin në stadium banderolën anti-shqiptare

Një ngjarje aspak e hijshme është regjistruar në ndeshjen e sotme midis Olympiacosit dhe Aris në Greqi. Tifozët e klubit vendas kanë shpalosur një...

Ronaldo martohet me modelen 14 vite më të re, FOTOT nga ceremonia madhështore në Ibiza

Legjenda e futbollit brazilian, Ronaldo, u martua me të dashurën e tij, Selina Locks, në ishullin e famshëm, Ibiza. Çifti u martuan në një ceremoni mdhështore me...

Lajmet e fundit