Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
52 %
3.6kmh
0 %
Mar
28 °
Mër
28 °
Enj
27 °
Pre
27 °
Sht
20 °
E hënë, 2 Tetor, 2023

Sporti në zi, ndahet nga jeta në moshë të re boksieri shqiptar

Lajme të ngjashëm

Boksieri shqiptar Petros Skafias është ndarë papritur nga jeta ditën e sotme. 24-vjeçari që stërvitej dhe jetonte prej vitesh në Greqi vdiq pas një ataku kardiak.

Lajmi i kobshëm është bërë me dije për mediat nga trajneri i tij Kostas Armagos.

“Ne jemi të shokuar dhe thellësisht të pikëlluar nga lajmi sepse Petrosi ishte një sportist mjaft i mirë. Ne e donim shumë stilin e tij të luftimit. Personalisht, unë dua të shpreh ngushëllimet e mia më të sinqerta për të afërmit dhe miqtë e Petros. Ai ishte një njeri i mrekullueshëm i cili u largua larg nesh”, deklaroi Armagos.

Skafias konkuronte në kategorinë e luftimit MMA (arte të përziera).

 

Më shumë