Tirana
broken clouds
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
51 %
3.6kmh
75 %
Enj
30 °
Pre
34 °
Sht
34 °
Die
23 °
Hën
25 °
E enjte, 21 Shtator, 2023

Sot bora e parë, flet meteorologia Porja: Do ketë reshje edhe të martën

Lajme të ngjashëm

Mëngjesin e sotëm reshjet e para të dëborës zbardhën fshatin turistik Dardhë në Korçë. 

Ndërkohë në një lidhje telefonike për News 24 meteorologia Lajda Porja u shpreh se reshje bore do të ketë edhe të martën në Juglindje të vendit. Ndërsa në zonat e tjera do të ketë reshje shiu. Porja theksoi se muaji nëntor do të mbyllet i paqendrueshëm.

‘Në pjesën e dytë të javës dhe në fund të muajit kemi rritje temperatush dhe shira. Me shira më të dendur parashikohet dita e martë. Zonat jugore priten të kenë shira më të dendur. Ditët e tjera do të kemi shira me itensitet të ulët. Ndërsa në zonat juglindore do të ketë reshje bore. Parashikohet që pas datës 25 do të kemi një rritje të intensitetit të reshjeve. Muaji nëntor do të mbyllet i paqendrueshëm’, u shpreh ajo.   

Më shumë