Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
52 %
3.6kmh
0 %
Mar
28 °
Mër
28 °
Enj
27 °
Pre
27 °
Sht
20 °
E hënë, 2 Tetor, 2023

Slide Lajm kryesor

Sulmi në Manastirin e Banjskës, Rama apel ndërkombëtarëve: Masat të merren edhe për Serbinë

Kryeministri Edi Rama është ndalur përsëri për të komentuar çështjen e konfliktit Kosovë-Serbi. Ai i ka qëndruar të njëjtës linjë me qëndrimet e tij, mirëpo...

Rama i përgjigjet kritikave pas deklaratave për Kosovën: Keqardhje për ata që deformojnë qëndrimet e mia

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur akuzave që kanë shpërthyer pas deklaratës së bërë një ditë më parë, ku hodhi idenë që KFOR-i të...

Karamuço zbulon dy drejtuesit e policisë që “zbërthyen” Tafanin: I vendosën GPS dhe panë ku do shkonte

Eksperti i kriminalistikës, Ervin Karamuço ka treguar në emisionin “Real Story”  detaje në lidhje me megaoperacionin e Policisë. Si rrallëherë, Karamuço e nisi shtjellimin e tij me...

VIDEO/ Zjarr i madh në austostradën Tiranë-Durrës, merr flakë një fabrikë, bllokohet përkohësisht aksi (E PLOTË)

Një fabrikë bojërash është përfshirë në flakë në autostradën Tiranë-Durrës. I pranishëm është edhe Ministri i Brendshëm Taulant Balla, i cili po shikon nga...

Djali i George Soros nuk i ndahet Ramës, publikon foton nga New York-u

Aleks Soros, ka publikuar një foto në rrjete sociale me kryeministrin Edi Rama. Bashkë me ta shfaqet edhe kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Dimitar...

Nga listat e hapura te vota e emigrantëve, Basha prezanton platformën për Refomën Zgjedhore: Dora e shtrirë për Bardhin dhe Berishën

Kreu i PD, Lulzim Basha ka prezantuar platformën e Refomës Zgjedhore, teksa është treguar i hapur për bashkëpunim me të gjitha palët, për të...

Policia ofron 20 mijë euro shpërblim për këdo që ndihmon në kapjen e Klerent Bozhanajt

Plagosja e efektivit të “Shqiponjave” Edlir Alleshi ka ngritur në këmbë Policinë e Shtetit. Drejtorit të Policisë Tiranë, Tonin Vocaj ka bërë me dije se ofrohet...

Përmirësohet shëndeti i Fatos Nanos, ish kryeministri lë spitalin

Ish-kryeministri Fatos Nano ka lënë pas gati një muaji spitalin dhe është kthyer në banesën e tij. Mesa duket gjendja shëndetësore e liderit historik...

Rama, mesazh nga salla e Këshillit të Sigurimit të OKB: Pra, u vendos!

Kryeministri Edi Rama një ditë para se presidenca shqiptare do të drejtojë një nga seancat më të rëndësishme të dekadës së fundit, me praninë...

Alma Kaçi “zbulon” skandalin tjetër të Safet Gjicit: Sekretarja dilte nga zyra e tij e zhubravitur!

Alma Kaçi, gruaja që u shfaq në video-skandalin në zyrën e kryebashkiakut të Kukësit, Safet Gjicit, ka treguar se ka mbi 11 vite që...

Lajmet e fundit