Tirana
light rain
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
4.6kmh
40 %
Hën
19 °
Mar
30 °
Mër
31 °
Enj
29 °
Pre
29 °
E hënë, 25 Shtator, 2023

Sinoptikania jep alarmin për Gjirokastrën dhe Sarandën: Si do të jetë moti në vijim

Lajme të ngjashëm

Sinoptikania Lajda Porja ka dhënë parashikimin e motit për ditët në vijim.

Sipas sinoptikanes deri në orët e mbrëmjes do të ketë pauza të rreshjeve, pra rreshjet do jenë me intensitet ulët dhe mesatar por pas mesnate shirat do të intesifikohen kryesisht në zonat qendrore dhe jugore të vendit.

Veriu, sipas sinoptikanes nuk do të jetë problematik por në jug, konkretisht në Gjirokastër dhe Sarandë rreshjet do bien me intensitet të lartë, me shira 70-90 mm.

“Në Tiranë ka patur shira 103 mm për 6 orë”, tha Porja për News 24.

Shirat do të vazhdojnë trë mërkurën, të enjten edhe të premten ndërsa e enjtja e premtja do të shoqërohen me rënie temperaturash dhe reshje dëbore në zonat malore.

Më shumë