Tirana
scattered clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
44 %
3.6kmh
40 %
Mar
29 °
Mër
30 °
Enj
29 °
Pre
29 °
Sht
30 °
E martë, 26 Shtator, 2023

Si u ngatërrua investitori amerikan tek Mrizi i Zanave dhe bakshishi që la

Lajme të ngjashëm

Mrizi i Zanave Agriturizëm është kthyer në një destinacion turistik për turistët vendas dhe të huaj.  Së fundmi një investitor amerikan i cili vizitoi Mrizin u ngatërrua me çmimin e drekës, duke kujtuar se kushtoi 1000$, shumë më i lartë nga ç’ishte realisht dhe nxori 100 $ për t’i lënë bakshish, por stafi i sqaroi se fatura ishte thjesht 120 $ totali.

Më pas ai nxori 50$ përsëri bakshish, ndërsa nuk e dinte që grupi me të cilin ndodhej ishte qerasur me ëmbëlsira nga vetë Mrizi.

Këtë e ka treguar në një koment te Mrizi i Zanave regjisori i njohur Leonard Bombaj, i cili shkruan:

“S’harroj 1 javë më parë një investitor amerikan  kujtoi se çmimi ishte 1000$, nxorri 100$ bakshish, por Mrizi tha “kushton 120 $ totali.” Miku ynë amerikan nuk ndali dorën, zgjati 50$. ai nuk e dinte se grupi ynë  ishte qerasur me embëlsira..”Luftë zemërgjerësie”-  ka komentuar  Leonard Bombaj.

Më shumë