Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
43 %
5.1kmh
0 %
Hën
21 °
Mar
28 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
25 °
E hënë, 2 Tetor, 2023

‘Si skenat që krijoi Gruevski’, Lleshaj reagon pas incidentit mes Palokës dhe Ramës

Lajme të ngjashëm

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka reaguar lidhur me situatën e krijuar paraditen e sotme në Kuvend ku kryeministri Edi Rama u njollos me bojë nga deputeti Edi Paloka.

Sipas Lleshajt  Lleshaj përpjekja e opozitës për të njollosur solemnitetin atlantik të një vendimi në Kuvend, është turp dhe dëshpërim.

Ministri i Brendshëm e krahason me skenat që krijoi Gruevski në Kuvendin e FYROM.

‘Maqedonia e Veriut në NATO është interes edhe i Shqipërisë. Përpjekja e opozitës për të njollosur solemnitetin atlantik të një vendimi në Kuvend, është turp dhe dëshpërim.
Përpjekja e sotme ishte shumë e ngjashme me ato skena që krijoi Gruevski në Kuvendin e FYROM në prill të 2017 në bashkëpunim të ngushtë me kumbarët antiatlantikë nga Lindja.
Asgjë nuk e ndalon vullnetin e njerëzve të lirë të Ballkanit për t’u bashkuar në NATO dhe BE. Urime për Maqedoninë e Veriut’, shkruan Lleshaj.  

 

Më shumë