Tirana
moderate rain
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
94 %
2.1kmh
75 %
Die
24 °
Hën
26 °
Mar
31 °
Mër
31 °
Enj
30 °
E diel, 24 Shtator, 2023

Shrytëzonte dhe trafikonte pa mëshirë të miturit, ish-bashkëshortja e Jeffery Epstein shpallet FAJTORE për 5 akuza

Lajme të ngjashëm

Ghislaine Maxwell ishte një shfrytëzuese e pamëshirshme, e rrezikshme dhe e sofistikuar që u shkaktoi “dëm të madhe e të vazhdueshëm” vajzave të reja duke i rekrutuar ato për t’u abuzuar seksualisht nga financieri Jeffrey Epstein.

Bashkëshortja e Jeffrey Epstein është shpallur fajtore në 5 akuza nga 6 për të cilat akuzohej për trafikimin e vajzave të mitura.

Ghislaine Maxwell akuzohet për konspiracion dhe joshje të të miturave për të udhëtuar dhe për t’u përfshirë në akte seksuale të paligjshme dhe transportim të të miturve për t’u përfshirë në aktivitete seksuale kriminale dhe rekrutimin e vajzave të mitura nga viti 1994 deri në vitin 1997.

Jeffrey Epstein ishte milionero amerikan i cili vrau veten në 2019 në burg pasi u shpall fajtor për pedofili.

Më shumë