Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
1kmh
0 %
Enj
29 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
30 °
E enjte, 28 Shtator, 2023

Shqiptari vrau gruan me 39 goditje me sëpatë, gjykata gjermane nuk e dënon por…

Lajme të ngjashëm

Një shqiptar nga Kosova, i cili vrau bashkëshorten e tij më shumë se një vit më parë me 39 goditje me sëpatë nuk është dënuar, por është dërguar në një spital psikiatrik.

Vendosjen e tij në psikatri e ka urdhëruar Gjykatën rajonale e Bonit, bëjnë me dije mediat gjermane. 37-vjeçari nga Kosova, emri i të cilit nuk bëhet i ditur  ka qenë në një gjendje të rënduar psikologjike kur  kreu vrasjen ndaj gruas së tij 28-vjeçare.

Gruaja në Gjermani kishte ardhur vetëm gjashtë javë më parë nga Kosova. Bashkëshorti i saj, i cili jetonte në Siegburg dhe punonte në një kuzhinë hoteliere. Ndrësa shak i vrasjes dyhsohet të ketë qenë xhelozia e burrit. Shqiptari ishte shumë i bindur se bashkëshortja e tij mësuese dashuronte një person tjetër.

Në këtë procesin gjyqësor ndaj tij 37-vjeçari i deklaroi si provë takime dhe diskutimet e të ndjerës, por të cilat, sipas Gjykatës nuk kanë ekzistuar kurrë.

I pandehuri kishte dëshmuar se ai ishte tallur dhe provokuar nga gruaja e tij, natën e 1 tetorit 2017. Në atë moment ai kishte marrë një sëpatë dhe e ka goditur bashkëshorten në kokë dhe në qafë. Gruaja ndërroi jetë menjëherë.

Sakaq, për shkak të shëndetit të tij mendor jot ë mirë, gjykaata vendosi ta shtrojë atë në psikiatri, duke mos e çuar të vuajë dënimin në burg.

Më shumë