Tirana
moderate rain
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
94 %
2.1kmh
75 %
Die
24 °
Hën
26 °
Mar
31 °
Mër
31 °
Enj
30 °
E diel, 24 Shtator, 2023

Shqiptarët ‘të etur’ për art, shitje rekord biletash për filmin ‘Dashuria s’mjafton’

Lajme të ngjashëm

“Dashuria s’mjafton” është filmi më i ri që po shfaqet në kinematë shqiptare.

Duket se skenari i filmit tepër interesant me një përzierje mes dramës, aksionit dhe romancës ka bërë që njërëzit të mbajnë radhën në kinema për blerjen e biletave.

Shqiptarët po shfaqin interes ndaj kulturës dhe artit, pasi dhe filmin e fundit nga i njëjti regjisor Drilon Hoxha , ata e kanë “përpirë” menjëherë.

Në këtë film janë pjesmarrës shumë aktorë të njohur si Bruno Shllaku, Cun Lajci, Guljem Radoja, apo dhe aktorja e re Ajsi Xhaxhaj, e cila është bërë e famshme nga historia me regjisorin Leonard Bomba.

Më shumë