Tirana
scattered clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
44 %
3.6kmh
40 %
Mar
29 °
Mër
30 °
Enj
29 °
Pre
29 °
Sht
30 °
E martë, 26 Shtator, 2023

Shpërthen bombola e gazit, shkrumbohet banesa në Lezhë

Lajme të ngjashëm

Një shtëpi është përfshirë nga zjarri mbrëmjen e kësaj të marte në Lezhë. Burime për medie bëjnë me dije se familjarët nuk kanë qenë në shtëpi në momentin e zjarrit.

Mësohet se nga flakët është djegur kati i dytë i banesës që po ndërtohej. Dyshimet e para për shkakun e zjarrin janë që një bombol gazi e cila po përdorej për punimet në banesë ka shpërthyer.

Policia dhe zjarrëfikësja kanë mbërritur në vendin e ngjarjes dhe kanë neutralizuar flakët, ndërkohë grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të shkaqeve të zjarrit.

Më shumë