Tirana
light rain
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
94 %
4.6kmh
75 %
Hën
26 °
Mar
30 °
Mër
31 °
Enj
29 °
Pre
29 °
E hënë, 25 Shtator, 2023

Shpallet “Miss Universe Albania”, kush është bukuroshja nga Tirana që “rrëmbeu” kurorën e më të bukurës

Lajme të ngjashëm

Bukuroshja nga Tirana, Endi Demneri, ka “rrëmbyer” kurorën e më të bukrës. Ajo është kurorëzuar mbrëmjen e djeshme, në një natë plot emocione, si “Miss Universe Albania 2023”.

24-vjeçarja e cila ka vite që është pjesë e botës së modelingut dhe e diplomuar ne Art Design, mundi konkurencën e vajazve të tjera dhe arriti që të triumfojë. Ndërkohë, kurorën e Miss Universe Kosova 2023, e fitoi Abesa Rhahmani.

Vajza e cila do të përfaqësojë Shqiperinë dhe Kosovën në konkursin botëror të Miss Universe World do të jete Endi Demneri.

Abesa Rhahmani
Abesa Rhahmani

 

Ne foto: Endi Demneri
Ne foto: Endi Demneri

 

Më shumë