Tirana
light rain
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
94 %
4.6kmh
75 %
Hën
26 °
Mar
30 °
Mër
31 °
Enj
29 °
Pre
29 °
E hënë, 25 Shtator, 2023

Shkuan ta arrestonin, 23-vjeçari bën për spital dy policët në Sarandë (EMRI)

Lajme të ngjashëm

Dy policë janë dhunuar në Sarandë, pasi kanë tentuar të arrestojnë një 23-vjeçar.

Mësohet se 23-vjeçari Perikli Naçi, i cili është me masën “arrest në shtëpi”, ndodhej jashtë godinës kur është pikasur nga dy policët.

Ata i janë afruar për ta arrestuar, por 23-vjeçari është kundërpërgjigjur duke i dhunuar. Bëhet me dije se bashkë me Naçin kanë qenë edhe disa shokë të tij.

Pak çaste më pas është bërë i mudur lokalizimi dhe shoqërimi në polici i Naçit dhe dy personave të tjerë.

Dy efektivët janë transportuar në spitalin e Sarandës, ku po marrin mjekimin e duhur.

Naçi rezulton i arrestuar një vit më parë me akuzën e trafikimit të lëndëve narkotike, ndërsa gjykata kishte dhënë masën “arrest në shtëpi” për të.

Më shumë