Tirana
light rain
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
65 %
1.5kmh
75 %
Die
24 °
Hën
28 °
Mar
31 °
Mër
31 °
Enj
30 °
E diel, 24 Shtator, 2023

Shkodra blu, mbyllet numërimi, Partia Demokratike fiton bindshëm, supriza e fundit vjen nga Tom Doshi

Lajme të ngjashëm

Mbyllet procesi i numërimit të votave në qarkun Shkodrës. Partia Demokratike është forcë fituese në këtë qark pasi ka arritur të grumbullojë 47.209 vota e ndjeku nga Partia Socialiste me 30.296 vota.

Ndërsa jashtë parashikimeve të këtyre zgjedhjeve ka dalë Lëvizja Socialiste për Integrim e cila ka arritur të marrë vetëm 10.102 vota dhe vend të tretë është Partia Socialdemokrate e Tom Doshit me 16.426 vota.

Pesë mandatë ka marrë PD, tre mandate PS, PDS 2 mandate dhe LSI një mandate.

Më shumë